Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Dobre rockowania #13

od: do:

6 listopada 2015 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyła się trzynasta edycja Dobrych rockowań, na których zaprezentowały się ciekawe, młode zespoły z okolicy. Tym razem była okazja posłuchać kapel obracających się w różnych stylistykach metalowych – nie zabrakło zatem mocnych i szybkich gitarowych riffów. W sali kameralnej wystąpili: Lacrime Dei z Bielska-Białej, Rust Belt z Oświęcimia i Bastet z Krakowa.

Lacrime Dei
Zespół został założony w 2006 roku. Początkowe lata istnienia kapeli to praca nad własnym, niepowtarzalnym brzmieniem, a także poszukiwanie muzyków, którzy byli w stanie spełnić założony cel. Obecny skład grupy ukształtował się w 2012 roku. Lacrime Dei tworzą: Radosław Sobczyk - wokal i gitara, Kamil Puczka - gitara, Jacek Karaś - instrumenty klawiszowe, Sebastian Pyka - bas oraz Adrian Pyka - perkusja. Zespół łączy w swojej muzyce wpływy skandynawskiego deathu, z nowym brzmieniem amerykańskiego metalu. To połączenie, wraz z mieszanką różnorodnych wpływów członków zespołu, daje ciężką, a zarazem niezwykle melodyjną dawkę metalu. Do tej pory zespól zagrał kilkadziesiąt koncertów, dzieląc scenę m.in. z muzykami z Wielkiej Brytanii, czy Kostaryki. W dorobku Lacrime Dei, znajduję się także wydana w 2009 roku EPka "Newcomen". Obecnie kapela pracuję nad nowym, bardziej progresywnym materiałem, a efekty tej pracy można usłyszeć na koncertach.

https://www.facebook.com/Lacrime-Dei-165085986967059

Rust Belt
To młoda kapela z okolic Oświęcimia, która zdążyła już zagrać kilka udanych koncertów, zarówno plenerowo jak i w klubach. Grają muzykę thrashmetalową, z wpływami innych metalowych stylów. Zespół tworzą: Mateusz Fijałkowski - wokal, Dominik Kolber - wokal, Jonasz Latko - gitara, Jeremiasz Latko - gitara, Amadeusz Staszak - bas, Kacper Wilkosz - bębny.
 
https://www.facebook.com/rustbelt667

Bastet
Bastet to krakowski kwartet oszołomów o zróżnicowanych osobowościach i doświadczeniach, którzy połączyli swe sił, by tworzyć muzykę inną niż wszystkie. Nazwa zespołu nawiązuje do imienia bogini, która według wierzeń starożytnych Egipcjan - ze względu na swój zmienny charakter  - przedstawiana była pod postacią kota. Początki zespołu Bastet można datować na jesień 2009 roku, kiedy to do gitarzysty Arka Chyczyńskiego i basisty Bartosza Czuby dołączył Wojtek Sypek - perkusja. Obecnie zespół pracuje nad nowymi koncertowymi aranżacjami utworów. Efekty prac można podziwiać na koncertach w krakowskich klubach. Równolegle trwają przygotowania do nagrań demo.

https://www.facebook.com/bastetkrakow
na ilustracji collage z plakatów z imprez powakacyjnychWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż online https://ock.systembiletowy....czytaj więcej...

dzisiaj

luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)