Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Sweat

od: 02.07.2021 do: 07.07.2021

Na plakacie uśmiechnięta dziewczyna w talii karty i tytuł filmu
Komu potrzeba przyjaciół, kiedy ma się setki tysięcy fanów?
 
"Sweat" opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając, influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać.

Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama.
 
Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, którzy znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość.
 
"Sweat" w reżyserii nagrodzonego Paszportem Polityki Magnusa von Horna to jedyna polska fabuła, która znalazła się w oficjalnej selekcji ostatniego Festiwalu Filmowego w Cannes ("Sweat" to poruszający i wyrazisty portret polskiej influencerki. Niezwykle współczesny film o nowym rodzaju samotności w czasach social mediów | komitet selekcyjny Festiwalu w Cannes). Reżyser łączy intymny, kameralny dramat z konwencją thrillera, by opowiedzieć o tęsknocie za miłością w świecie, w którym kochają cię tłumy. W rolę Sylwii brawurowo wcieliła się Magdalena Koleśnik, obwołana przez zagranicznych dziennikarzy "objawieniem polskiego kina". Aktorce na ekranie partnerują Julian Świeżewski, Aleksandra Konieczna i Zbigniew Zamachowski. Film wyprodukował Mariusz Włodarski (Lava Films), odpowiedzialny m.in. za produkcję „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej.

produkcja: Polska, Szwecja 2020
gatunek: dramat
dozwolony: od 15 lat
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 100 minut
reżyseria: Magnus von Horn
scenariusz: Magnus von Horn
zdjęcia: Michał Dymek
muzyka: Piotr Kurek
obsada: Magdalena Koleśnik, Sylwia Zając, Aleksandra Konieczna, Julian Świeżewski, Zbigniew Zamachowski, Tomasz Sobierajski, Karolina Krawczyńska, Diana Krupa, Adrian Budakow

Nagrody/Festiwale:
 • 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2020
  - Srebrne Lwy (reżyser Magnus von Horn oraz producent Mariusz Włodarski)

  - nagroda za reżyserię (Magnus von Horn)

  - nagroda za zdjęcia (Michał Dymek)

  - nagroda za montaż (Agnieszka Glińska)

  - nagroda za drugoplanową rolę kobiecą (Aleksandra Konieczna)

  - nagroda za główną rolę kobiecą (Magdalena Koleśnik)

2-4.07.2021 godz. 20:00
5-7.07.2021 godz. 18:00


bilety: 16 zł (normalny), 14 zł (ulgowy)
Na ilustracji talia kart w ręku gracza i i nformacje o zajęciach onlineBrydż dla początkujących online Uczniowski Klub Sportowy "Jocker Oświęcim" , którego spotkania brydżowe odbywały się w czwartkowe popołudnia w Oświęcimskim Centrum Kultury zaprasza do aktywności proponując zajęcia brydżowe online dla początkujących . chciałbyś poznać zasady gry w brydża? nie wiesz na czym...czytaj więcej...

dzisiaj

kwiecień 2021
  P W Ś C P S N
13 1 2 3 4
14 5 6 7 8 9 10 11
15 12 13 14 15 16 17 18
16 19 20 21 22 23 24 25
17 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)