Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

rysunek, ilustracja, plakat

od: do:

W dniach od 19 stycznia do 8 lutego 2015 roku (finisaż 6 lutego o godzinie 19:00) w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była wystawa prac Anny Witkowicz pt. "rysunek, ilustracja, plakat".

Anna Witkowicz – artysta/grafik/projektant - w 2011 roku ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Instytucie Sztuki w Cieszynie - realizując dyplom z grafiki projektowej w pracowni prof. Józefa Hołarda i dr Łukasza Klisia oraz aneks z rysunku w pracowni prof. Anny Kowalczyk-Klus. Pracuje jako projektant-grafik w agencji reklamowej. W październiku 2014 rozpoczęłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach – w Instytucie Sztuki w Cieszynie. Oprócz projektowania zajmuje się rysunkiem i ilustracją książkową. Była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011). Jest laureatką, m.in. ogólnopolskiego konkursu „Portret anhedonii” (2014, wyróżnienie), konkursu na najlepszą pracę dyplomową poszukującą innowacyjnych rozwiązań (Katowice 2012, IV miejsce).

Wystawa pt. "rysunek, ilustracja, plakat" – to zbiór prac z ostatnich dwóch lat prezentujący dziedziny sztuki, w których Anna Witkowicz realizuje swoją twórczą pasję. Jedną z ostatnich inspiracji do kolejnego cyklu prac są słowa Witolda Gombrowicza: "Czy my istniejemy rzeczywiście, czy jesteśmy projekcją w oczach innych?" Filozofia formy której prekursorem jest Gombrowicz stała się dla niej punktem wyjścia do rozważań na temat tożsamości, której poświęcone są najnowsze prace rysunkowe: „Tożsamość - to nieskończona i powtarzająca się walka - stawania się.”, Karta I – ja/oni, Karta II - walka, Karta III - echo.

Rysunek – głównym motywem prac jest człowiek, jego tożsamość oraz doświadczenia, są to próby odpowiedzi na pytania pojawiające się w ciągu jego życia w wyniku różnych sytuacji. Zaprezentowane rysunki to subiektywne wypowiedzi na wybrane zagadnienia.
Ilustracje – prezentowany zbiór ilustracji został zrealizowany na zamówienie Stowarzyszenia LGD „Dolina Soły”. Ilustracje są graficzną interpretacją 10 opowiadań wybranych w wyniku ogłoszonego konkursu.
Plakaty - plakat to jedna z najtrudniejszych form graficznych w dziedzinie projektowania. Dla artystki plakat musi działać przede wszystkim językiem graficznym – być syntezą informacji, które poprzez użyte symbole i znaki zostaną jednoznacznie odczytane przez odbiorcę, typografia w plakacie jest tylko elementem dopełniającym. Projekt powinien być ciekawy – zwracający uwagę. Na wystawie prezentuję kilka zrealizowanych projektów.

Te 3 formy artystyczne powstały w oparciu o jedną dziedzinę – rysunek. Jest to podstawa wszystkich moich prac.

Anna WitkowiczStrona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...
luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)