Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Darujmy światu pokój 2012

od: do:

W dniach od 14 czerwca do 20 lipca 2012 roku w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była pokonkursowa wystawa XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. "Darujmy światu pokój".

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój", organizowany przez Oświęcimskie Centrum Kultury, adresowany jest do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki pragną wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym.   
Prace konkursowe prezentują twórczość plastyczną dzieci i młodzieży, będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy, twórczość afirmującą życie, miłość, przyjaźń, radość. Wskazują, jakie znaczenie dla dzieci i dorosłych całego świata ma pokój oraz poszanowanie drugiego człowieka niezależnie od jego koloru skóry, rasy, wyznawanej religii.

Do udziału w tegorocznym konkursie zostały nadesłane przez 413 autorów z całej Polski 453 prace plastyczne. Komisja składzie: Bożena Formas-Mądry – artysta plastyk, Beata Kapcińska-Jurczyk – plastyk, metodyk plastyki, Adam Niesyto – plastyk, Magdalena Prochowska – plastyk przyznała: 1 nagrodę specjalną, 19 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 7–11 lat, 11 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 12–16 lat oraz zakwalifikowała do udziału w pokonkursowej wystawie prace 49 autorów.

Nagrodzeni:

Nagroda specjalna:

Agnieszka Zagraba, Lublin

Równorzędne nagrody:

-kategoria wiekowa 7–11 lat:

Karolina Porzycka, Szkoła Podstawowa na 4, Andrychów
Magdalena Hałasa, Szkoła Podstawowa nr 1, Biłgoraj
Paulina Górka, Samorzadowy Zespół Szkół nr 1, Chełmek
Matteo de Panicis, Szkoła Podstawowa Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła”, Łódź
Amelia Pacyna, Szkoła Podstawowa Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła”, Łódź
Zuzanna Kulig, Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Karolina Żak, Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Oświęcimiu”, Oświęcim
Julia Szczerbowska, Świetlica Terapeutyczna, Oświęcim
Julia Iwanicka, Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Dominika Kotowicz, Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Oliwia Krawczyk, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Kamila Grzywna, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Natalia Niemaszyk, Szkoła Filialna Brzuśce, Subkowy
Wiktoria Dering, Szkoła Filialna Brzuśce, Subkowy
Daria Freitag, Szkoła Filialna Brzuśce, Subkowy
Zuzanna Byra, Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Jędrzej Smoter, Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość
Kornelia Gajewska, Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość
Aleksandra Kupczyk, Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość

-kategoria wiekowa 12–16 lat:

Kamila Dębska, Samorządowy Zespół Szkół nr 1, Chełmek
Łukasz Banach, Samorzadowy Zespół Szkół nr 1, Chełmek
Miron Dunikowski, Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2, Kęty
Aleksandra Jeziorska, Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2, Kęty
Katarzyna Sanak, Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Sylwia Stelmach, Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Agnieszka Grelowska, Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Klaudia Gryzełko, Gimnazjum Gminne nr 2 w Zaborzu, Oświęcim
Karolina Piechocka, Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Justyna Pszczolińska, Miejsko-Gminny Osrodek Kultury, Sompolno
Irena Wiktor, Niepubliczne Gimnazjum w Laskowej, Zator

Autorzy prac zakwalifikowanych do udziału w pokonkursowej wystawie:

Agata Zyn, Szkoła Podstawowa nr 1, Biłgoraj
Wiktoria Zimoląg, Szkoła Podstawowa nr 1, Biłgoraj
Aleksandra Oleś, Samorządowy Zespół Szkół nr 1, Chełmek
Klaudia Knapik, Samorządowy Zespół Szkół nr 1, Chełmek
Kamil Lachowski, Samorządowy Zespół Szkół nr 1, Chełmek
Wioletta Klimek, Samorządowy Zespół Szkół nr 1, Chełmek
Milena Cudzich, Grojec
Wiktoria Dębińska, 1 Liceum, Konin
Agata Łapińska, Gimnazjum nr 2, Kwidzyn
Julia Bania, Gimnazjum nr 2, Kwidzyn
Joanna Staszak, Gimnazjum nr 2, Kwidzyn
Natalia Modrzejewska, Szkoła Podstawowa Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła”, Łódź
Anna Arentowicz, Skoła Podstawowa Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła”, Łódź
Jan Sobczak, Szkoła Podstawowa Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła”, Łódź
Weronika Podpora, Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Łódź
Maria Piech, Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Łódź
Julia Sienkiewicz, Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz
Natalia Soboń, Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz
Aleksandra Płonka, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Agata Broda, Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Aleksandra Wilkosz, Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Adrianna Nitka, Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Monika Leśniak, Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Olga Lis, Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Julia Kania, Gimnazjum Gminne nr 2 w Zaborzu, Oświęcim
Agata Golonka, Gimnazjum Gminne nr 2 w Zaborzu, Oświęcim
Zofia Ryś, Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Oświęcimiu”, Oświęcim
Wiktoria Mydlarz, Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Katarzyna Kamyk, Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Zofia Hodur, Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Weronika Cichy, Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Natalia Kopacz, Gimnazjum, Serock
Damian Sosnowski, Ośrodek Kultury, Serock
Paweł Kamiński, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Klaudia Kulik, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Milena Maciejewska, Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Karol Adamczyk, Szkoła Filialna Brzuśce, Subkowy
Wiktoria Adamska, Szkoła Filialna Brzuśce, Subkowy
Julia Jadczyszyn, Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Piotr Rusek, Zespół Placówek Oświatowych nr 1, Włoszczowa
Magdalena Salamon, Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Aleksandra Soroka, Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość
Aleksandra Juś, Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość
Justyna Korneluk, Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość
Martyna Kawałko, Szkoła Podstawaowa w Pniówku, Zamość
Paulina Kierepka, Szkoła Podstawowa w Pniówku, Zamość
Irena Wiktor, Niepubliczne Gimnazjum w Laskowej, Zator
Wiktoria Drozdek, Szkoła Podstawowa nr 8, Żary
Wiktoria Poniewierka, Szkoła Podstawowa nr 8, Żary

Konkurs został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.



Na ilustracji talia kart w ręku gracza i i nformacje o zajęciach onlineBrydż dla początkujących online Uczniowski Klub Sportowy "Jocker Oświęcim" , którego spotkania brydżowe odbywały się w czwartkowe popołudnia w Oświęcimskim Centrum Kultury zaprasza do aktywności proponując zajęcia brydżowe online dla początkujących . chciałbyś poznać zasady gry w brydża? nie wiesz na czym...czytaj więcej...
maj 2021
  P W Ś C P S N
17 1 2
18 3 4 5 6 7 8 9
19 10 11 12 13 14 15 16
20 17 18 19 20 21 22 23
21 24 25 26 27 28 29 30
22 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)