Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Wydarzenia biletowane w OCK

od: do:

KASA CZYNNA
  • poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00
  • wtorek, środa - godz. 11:00-15:00
  • sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą
  • godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link
  • sprzedaż biletów online (https://ock.systembiletowy.pl/) kończy się na godzinę przed planowanym wydarzeniem/seansem w kinie

bilety w sprzedaży poza OCK i w OCK
25 marca o godzinie 17:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl komediowy, w wykonaniu (zamiennie) Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej / Katarzyny Glinki / Sylwii Juszczak-Krawczyk, Karoliny Sawki / Marii Wieczorek, Sambora Czarnoty / Radosława Pazury, Wojciecha Błacha / Michała Rolnickiego, w reżyserii Sambora Czarnoty, pt. "La Bombe". Caroline i Stéphane, małżeństwo od dwunastu lat, trójka dzieci, wyjeżdżają na Korsykę do swojego wakacyjnego domu... zdeterminowani, by odpocząć i zakochać się w sobie ponownie po urodzeniu najmłodszego dziecka. Caroline jest w środku "poporodowej" depresji, staje się zniesmaczona sobą, odczuwa niechęć do otoczenia i rozwija irracjonalną zazdrość. Alban, przyjaciel rodziny, zawzięty biegacz, którego właśnie porzuciła żona, krystalizuje wszystkie obawy Caroline. Stéphane, sfrustrowany psycholog, rozumie powagę sytuacji, wyprzedza sprawy i z troski o żonę zatrudnia opiekunkę na czas wakacji. Sam, opiekunka zwerbowana ze względu na swoją motywację i fakt bycia dwujęzyczną przyjeżdża z Londynu do Bastii z całym bagażem... 1,80, obwód w pasie 60, miseczka D, włosy spływające na plecy, seksowny akcent... i skrywany sekret.

bilety w sprzedaży w OCK
28 marca o godzinie 20:00 w odbędzie się, w ramach Sceny alternatywnej, koncert zespołu Pablopavo i Ludziki. Pablopavo w 1993 roku założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany „Telehon”. Płyta zebrała kilkanaście niezłych recenzji i, co ważniejsze, sporo słuchaczy. W 2011 roku ukazuje się drugi album Pablopavo i Ludzików „10 piosenek”. W tym samym roku pojawił się też album „Głodne kawałki” nagrany w duecie z producentem Praczasem. Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. Nominowany był do różnych ważnych nagród i czasem je dostawał. A czasem nie...

bilety w sprzedaży w OCK
29 marca o godzinie 18:00 zostanie zaprezentowane, w ramach projektu Kultura 50/50, misterium muzyczno-poetyckie w wykonaniu zespołu De Profundis, z gościnnym udziałem Łukasza Nowickiego, pt. "Muzyczne obrazy Drogi Krzyżowej", łączące współcześnie brzmiącą muzykę skomponowaną przez Cezarego Chmiela i Marka Stryszowskiego inspirowaną filozoficznym tekstem ks. Jana Twardowskiego.

bilety w sprzedaży poza OCK i w OCK
14 kwietnia o godzinie 19:00 zostanie zaprezentowana, przez Teatr Muzyczny Arte Creatura, operetka Johanna Straussa, pt. "Wiedeńska krew" - jedna z czterech, obok "Zemsty nietoperza", "Barona cygańskiego" i "Nocy w Wenecji", najbardziej znana operetka, która niezmiennie utrzymuje się w czołówce światowego repertuaru. Wspaniała muzyka, barwne kostiumy i niebanalna scenografia składają się na sukces operetki, który towarzyszy jej od lat. Akcja operetki rozgrywa się podczas "tańczącego kongresu" z 1815 roku w Wiedniu. Fabuła osnuta jest wokół miłosnych podbojów, zdrad i romansów, którymi zajmowały się ówczesne elity. Frywolna operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi wspaniałą muzykę i czar wiedeńskich salonów. Na scenie w rytmie walca pulsuje gorąca wiedeńska krew głównych bohaterów, rozbrzmiewają cudowne głosy i znane na całym świecie melodie. W główne role wcielą się wspaniali soliści międzynarodowych scen operowych z towarzyszeniem znakomitej Orkiestry Teatru Muzycznego Arte Creatura.

bilety w sprzedaży poza OCK i w OCK
15 kwietnia o godzinie 18:00 odbędzie się koncert pt. "ABBA i INNI symfonicznie". Niewiele zespołów może się pochwalić faktem, że stało się symbolem muzycznym całej dekady, było głównym towarem eksportowym swojego kraju oraz że na podstawie jego muzyki napisano musical, który potem doczekał się ekranizacji. A to wszystko stało się udziałem czwórki skandynawskich wykonawców. Nie wyobrażamy sobie lat 70. bez "Waterloo", "Honey, Honey", "Money, Money, tak jak nie wyobrażamy sobie Szwecji bez ABBY, zaś film "Mamma mia!" był wydarzeniem w 2008 roku. Wszyscy, którzy bawili się przy muzyce zespołu Boney M. czy Modern Talking, również odnajdą się znakomicie w atmosferze koncertu. Ponad 50 osób na scenie - chór, balet, orkiestra i soliści!

bilety w sprzedaży poza OCK i w OCK
16 kwietnia o godzinie 12:00 odbędzie się barwny pokaz cyrkowy zjawiskowego mistrza Bambolino, w jedynym na świecie cyrku szczęśliwych zwierząt, w spektaklu pt. "Bambolino - cyrk szczęśliwych zwierząt". Pierwszy raz w Polsce! W przedstawieniu nie występują prawdziwe zwierzęta, tylko aktorzy przebrani za zwierzęta, którzy zapewnią 80 minut śmiechu i niezapomnianej zabawy. Tylko tym cyrku zobaczysz tańczące w baletkach hipopotamy! Tylko tutaj będziesz świadkiem pojedynku nieustraszonych kangurów bokserskich! Tylko na tej arenie zaprezentowany zostanie nietuzinkowy numer wystrzelenia z armaty…Człowieka-Rakiety!

bilety w sprzedaży poza OCK i w OCK
21 kwietnia o godzinie 17:00 i 20:00 odbędzie się spektakl komediowy, w wykonaniu Renaty Dancewicz, Justyny Fabisiak, Piotra Polka i Cezarego Łukaszewicza, pt. "żONa". To komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju! François startuje w wyborach na mera miasta. Ma liberalne poglądy i wysokoprocentowe poparcie. Jego żona Carla jest inteligentna i atrakcyjna, a piękna córka Louise to ich oczko w głowie. Obrazek idealny - wizerunkowy wzór sukcesu. Ale... życie to nie plakat wyborczy. Jeden dzień wywróci do góry nogami losy całej rodziny, a w konsekwencji może zrujnować błyskotliwą karierę Françoisa.

bilety w sprzedaży w OCK
23 kwietnia o godzinie 18:00 odbędzie się spektakl komediowy - z czasów PRL-u... w duchu Stanisława Barei - w wykonaniu Doroty Choteckiej, Joanny Kurowskiej, Martyny Kliszewskiej, Jakuba Przebindowskiego i Lesława Żurka, pt. "Znaczek miłości". Do Muzeum Znaczka Pocztowego w niewielkim miasteczku na zachodzie Polski przyjeżdża nieznany nikomu mężczyzna podający się za przedstawiciela Rady Narodowej. Jego pojawienie się związane jest z wizytą Fidela Castro w Polsce, która miała miejsce w 1972 roku. Znakomita zabawa, wyjątkowe role i kryminalny wątek w tle gwarantują niezapomniany wieczór teatralny.

bilety w sprzedaży poza OCK i w OCK
13 maja o godzinie 16:00 i 19:00 odbędzie się spektakl komediowy, w wykonaniu Katarzyny Żak, Elżbiety Romanowskiej, Rafała Królikowskiego i Roberta Rozmusa, pt. "I love you, a teraz się zmień". To komedia dla singli i żonatych. Dla pozostających w nieformalnych związkach i rozwodników. Dla wszystkich, którzy byli, są lub będą w parze. Dla tych, którzy chcieliby być i dla tych, którzy nigdy więcej, za żadne skarby nie chcą się już zakochać! To spektakl, który wyjaśnia co pcha nas do bycia w związku i jak wiele jesteśmy w stanie zrobić by powiedzieć i usłyszeć te dwa magiczne słowa - Kocham cię! I love you.

bilety w sprzedaży w OCK
17 maja o godzinie 18:00 odbędzie się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń, recital fortepianowy Grzegorza Niemczuka pt. "Ostatnie lata Fryderyka Chopina".To drugi z czterech, zaplanowanych w 2023 roku, recitali fortepianowych w wykonaniu Anny Lipiak i Grzegorza Niemczuka. Grzegorz Niemczuk zabierze w podróż przez ostatnie, trudne lata Fryderyka Chopina. Usłyszymy wzruszające Nokturny, urocze Walce, klimatyczną Kołysankę, namiętną Barkarolę oraz aż 12 Mazurków (ten intymny gatunek był Chopinowi najbliższy u schyłku życia).

bilety w sprzedaży poza OCK i w OCK
19 maja o godzinie 17:30 i 20:00 odbędzie się spektakl komediowy, w wykonaniu (zamiennie) Renaty Dancewicz / Pauliny Holtz, Marii Seweryn / Agaty Pruchniewskiej, Magdaleny Stużyńskiej / Pauliny Holtz, Mariusza Witkowskiego / Szymona Bobrowskiego, Rafała Królikowskiego / Adama Krawczuka / Piotra Borowskiego, Olafa Lubaszenki / Bartłomieja Topy / Piotra Borowskiego, w reżyserii Olafa Lubaszenki, pt. "Ludzie inteligentni". To spektakl o tym, że nie ma nudnych związków – są tylko mało kreatywni partnerzy. A kto kocha, ten błądzi… Trzy pary prowadzą rodzaj gry i, jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny. Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus... A nas jak zwykle będą śmieszyć do łez nieudolne próby odkrywania tych obcych sobie planet.

bilety w sprzedaży w OCK
20 maja o godzinie 19:00 odbędzie się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń, koncert zespołu "Bajki o Dorosłych". Projekt Bajki o Dorosłych jest wynikiem spotkania trzech wyjątkowych osobowości: Huberta Pyrgiesa, Stanisława Leszczyńskiego i Antka Sojki. Z połączenia tych trzech muzycznych światów powstał wyjątkowy pejzaż, w którym klasyka miesza się ze współczesnością, a szaleństwo ze spokojem. Przejmujące teksty i hipnotyzująca muzyka lawirująca między art popem, elektroniką a hip-hopem zabiera w podróż do świata, który z bajkową beztroską ma jednak niewiele wspólnego. Inspiracją dla tekstów są wszelkie "niełatwe" tematy, będące często przedmiotem nocnych dyskusji. Dotyczą rozterek, z którymi mierzy się pokolenie około-trzydziestolatków, jedną nogą tkwiące w młodzieńczej beztrosce, a drugą zamartwiające się przemijaniem i bagażem oczekiwań własnych lub otoczenia.

bilety w sprzedaży poza OCK i w OCK
2 czerwca o godzinie 19:00 odbędzie się premierowy program Igora Kwiatkowskiego pt. "Tylko śmiech nas ocali". "Świat kradnie polskie piosenki", "Koniec Netflixa", "Kąpiel tylko raz w tygodniu", "Kobiety odnoszą liczne obrażenia" - to kilka z tematów, z którymi zmierzy się Igor Kwiatkowski w swoim najnowszym programie. To spektakl pełen zdziwienia nad światem, zaskoczenia codziennością, zdumienia, którego doświadczamy, obserwując rzeczywistość. Igor Kwiatkowski pokaże, że tu i teraz można spotkać wiele uśmiechu. Zobaczycie, że choć życie bywa trudne, to śmiech może nas ocalić.

bilety w sprzedaży poza OCK i w OCK
3 czerwca o godzinie 10:00 i 12:30 zostanie zaprezentowany muzyczny spektakl, z udziałem bohaterów kultowej bajki "Strażak Sam", pt . "Strażak Sam na żywo. Przygoda na Biwaku". Jest to druga część znakomitego, międzynarodowego spektaklu Strażak Sam na żywo, który w Polsce zobaczyło ponad 50 tys. widzów! To wyjątkowa okazja dla dzieci spotkania bajkowych bohaterów i przeżycia z nimi ekscytujących przygód. Barwny, dynamiczny przebieg widowiska, dialogi i piosenki, wielobarwne kostiumy, wspaniała scenografia, ruchome pojazdy – wszystkie te elementy zapewniają intensywne przeżycia i angażują dzieci do aktywnego udziału w spektaklu. Mali widzowie bawią się i jednocześnie uczą się jak niebezpiecznym żywiołem jest ogień, jak mu zapobiegać i jak się przed nim chronić, czym jest odpowiedzialność, zaufanie, przyjaźń i współpraca oraz na czym polega praca strażaka i jak często naraża on swoje życia dla ratowania innych.

bilety w sprzedaży poza OCK i w OCK
25 czerwca o godzinie 10:00, 13:00 i 16:00 odbędą się wyjątkowe spektakle pełne śpiewu, tańca i zabawy pt. "Świnka Peppa i Wielka Niespodzianka!". Po raz pierwszy w Polsce, bohaterka ukochanej przez dzieci kreskówki schodzi z ekranu, aby powitać fanów i wspólnie świętować swoje urodziny. Wielka Niespodzianka! Dziś dzień urodzin Świnki Peppy. Wszyscy domownicy są podekscytowani i wraz z udziałem widowni przygotowują urodzinową niespodziankę dla bohaterki. Wśród śpiewu, tańca i zabawy cała rodzinka świnek będzie wybierała dekoracje i kostiumy. Pobawi się w chowanego i odkryje wiele niespodzianek, w tym tę najważniejszą - Wielką Niespodziankę. Na scenie pojawią się także Pan Zebra i Pani Królik, którzy wraz z pozostałymi bohaterami będą uczestniczyć w przygotowaniach do urodzin Peppy. Nie zabraknie również błotnych kałuż, które Świnka Peppa i jej rodzina tak bardzo lubi.

bilety wkrótce w sprzedaży w OCK
4 października o godzinie 18:00 odbędzie się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń, recital fortepianowy Grzegorza Niemczuka pt. "Chopin i Grieg - muzyczni bracia". To trzeci z czterech, zaplanowanych w 2023 roku, recitali fortepianowych w wykonaniu Anny Lipiak i Grzegorza Niemczuka.

bilety w sprzedaży poza OCK i w OCK
9 października o godzinie 17:00 odbędzie się spektakl komediowy, w wykonaniu Cezarego Żaka, Bartłomieja Topy, Małgorzaty Pieczyńskiej, (zamiennie) Agnieszki Więdłochy / Marty Chodorowskiej i Michała Zielińskiego, pt. "Kolacja dla głupca". Tytułowa "kolacja dla głupca" ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi bogaty wydawca i człowiek sukcesu. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera. Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji a spotkanie głównych bohaterów przeradza się w arcyzabawny spektakl w komiczny sposób ukazując bohaterów, ich słabości i wady.

bilety w sprzedaży poza OCK i w OCK
20 października o godzinie 19:00 odbędzie się koncert Trzech Tenorów. Każdy z trzech tenorów - Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski i Mariusz Adam Ruta - ma tak bogaty repertuar, że układa się on w bukiet muzyczny, w którym będą dominować najpiękniejsze polskie i światowe przeboje. Koncert Trzech Tenorów to nie tylko piękna muzyka i śpiew, to wydarzenie pełne humoru i zabawy z przebojami m. in. Elvisa Presleya, Franka Sinatry czy Zbigniewa Wodeckiego.

bilety wkrótce w sprzedaży w OCK
6 listopada o godzinie 19:00 odbędzie się, w ramach projektu Kultura 50/50, koncert zaduszkowy, w wykonaniu duetu Bolewski & Tubis, pt. "Obywatel Jazz". "Obywatel Jazz" to doskonale przyjęty przez publiczność projekt poświęcony twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Bolewski & Tubis to wyjątkowy duet. Ich muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie.

bilety wkrótce w sprzedaży w OCK
1 grudnia o godzinie 18:00 odbędzie się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń, recital fortepianowy Anny Lipiak pt. "Muzyka jest światłem". To czwarty z czterech, zaplanowanych w 2023 roku, recitali fortepianowych w wykonaniu Anny Lipiak i Grzegorza Niemczuka.

bilety w sprzedaży poza OCK i w OCK
3 grudnia o godzinie 18:00 odbędzie się koncert promujący nową płytę Alicji Majewskiej pt. "Piosenki Korcza i Andrusa". Trzy lata od wydania płyty "Żyć się chce" Alicja Majewska ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją zupełnie nowych nagrań. Wszystkie utwory napisali Włodzimierz Korcz i Artur Andrus. "Piosenki Korcza i Andrusa" (listopad 2022) to album będący refleksyjną, miejscami nostalgiczną podróżą w przeszłość, ale też pogodnym, doprawionym odrobiną szaleństwa spojrzeniem na życie z perspektywy – jak mówi o sobie cała trójka – koneserów kolejnego dnia. Choć u Majewskiej, Korcza i Andrusa ważne są nie tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ale także, jak śpiewa artystka "wszystko, co kiedyś było i jest, to, co składa się na nasze małe światy, na to, jacy jesteśmy".


sobota
25.03 godz. 17:00 "La Bombe" - spektakl komediowy, w wykonaniu (zamiennie) Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej / Katarzyny Glinki / Sylwii Juszczak-Krawczyk, Karoliny Sawki / Marii Wieczorek, Sambora Czarnoty / Radosława Pazury, Wojciecha Błacha / Michała Rolnickiego

wtorek
28.03 godz. 20:00 Koncert zespołu Pablopavo i Ludziki w ramach Sceny alternatywnej
środa
29.03 godz. 18:00 "Muzyczne obrazy Drogi Krzyżowej" - misterium muzyczno-poetyckie w wykonaniu zespołu De Profundis, z gościnnym udziałem Łukasza Nowickiego

piątek
14.04 godz. 19:00 "Wiedeńska krew" - operetka w III aktach Johanna Straussa w wykonaniu Teatru Muzycznego Arte Creatura

sobota
15.04 godz. 18:00 Koncert "ABBA i INNI symfonicznie"
niedziela
16.04 godz. 12:00 "Bambolino - cyrk szczęśliwych zwierząt" - spektakl dla dzieci

wtorek
18.04 godz. 12:00, 19:00 "Alicja w Krainie Czarów" - spektakl w wykonaniu Teatru Piasku Tetiany Galitsyny | spektakl odwołany

piątek
21.04 godz. 17:00, 20:00 "żONa" - spektakl komediowy w wykonaniu Renaty Dancewicz, Justyny Fabisiak, Piotra Polka i Cezarego Łukaszewicza

niedziela
23.04 godz. 18:00 "Znaczek miłości" - spektakl komediowy, w wykonaniu Doroty Choteckiej, Joanny Kurowskiej, Martyny Kliszewskiej, Jakuba Przebindowskiego i Lesława Żurka

sobota
13.05 godz. 16:00, 19:00 "I love you, a teraz się zmień" - spektakl komediowy w wykonaniu Katarzyny Żak, Elżbiety Romanowskiej, Rafała Królikowskiego i Roberta Rozmusa

środa
17.05 godz. 18:00 "Ostatnie lata Fryderyka Chopina" - recital fortepianowy Grzegorza Niemczuka w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń

piątek
19.05 godz. 17:30, 20:00 "Ludzie inteligentni" - spektakl komediowy, w wykonaniu (zamiennie) Renaty Dancewicz / Pauliny Holtz, Marii Seweryn / Agaty Pruchniewskiej, Magdaleny Stużyńskiej / Pauliny Holtz, Mariusza Witkowskiego / Szymona Bobrowskiego, Rafała Królikowskiego / Adama Krawczuka / Piotra Borowskiego, Olafa Lubaszenki / Bartłomieja Topy / Piotra Borowskiego
sobota
20.05 godz. 19:00 Koncert zespołu "Bajki o Dorosłych" w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń
piątek
2.06 godz. 19:00 "Tylko śmiech nas ocali" - premierowy program Igora Kwiatkowskiego
sobota
3.06 godz. 10:00, 12:30 "Strażak Sam na żywo. Przygoda na Biwaku" - spektakl muzyczny dla całej rodziny

niedziela
25.06 godz. 10:00, 13:00, 16:00 "Świnka Peppa i Wielka Niespodzianka!" - spektakle muzyczne dla całej rodziny

środa
4.10 godz. 18:00 "Chopin i Grieg - muzyczni bracia" - recital fortepianowy Grzegorza Niemczuka w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń
poniedziałek
9.10 godz. 17:00 "Kolacja dla głupca" -  spektakl komediowy w wykonaniu Cezarego Żaka, Bartłomieja Topy, Małgorzaty Pieczyńskiej, (zamiennie) Agnieszki Więdłochy / Marty Chodorowskiej i Michała Zielińskiego

piątek
20.10 godz. 19:00 Koncert Trzech Tenorów - Bartosza Kuczyka, Mirosława Niewiadomskiego i Mariusza Adama Ruty

poniedziałek
6.11 godz. 19:00 "Obywatel Jazz" - koncert zaduszkowy w wykonaniu duetu Bolewski & Tubis w ramach projektu Kultura 50/50
piątek
1.12 godz. 18:00 "Muzyka jest światłem" - recital fortepianowy Anny Lipiak w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń
niedziela
3.12 godz. 18:00 "Piosenki Korcza i Andrusa" - koncert Alicji Majewskiej
Za ewentualne zmiany przepraszamy i prosimy o śledzenie wydarzeń na naszej stronie oraz w Głosie Ziemi Oświęcimskiej.


Wieści z Ratusza | 17.03 Wieści z Ratusza czytaj więcej...

dzisiaj

marzec 2023
  P W Ś C P S N
09 1 2 3 4 5
10 6 7 8 9 10 11 12
11 13 14 15 16 17 18 19
12 20 21 22 23 24 25 26
13 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)