Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

When I fall in Love

od: do:

7 marca 2014 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Muzyka - źródło skojarzeń, koncert w wykonaniu Ewy Urygi i Briana Fentressa pt. "When I fall in Love". Wokalistom przy fortepianie towarzyszył Dariusz Ziółek.

"When I fall in Love" to koncert podczas którego - w znakomitych standardach z klasyki muzyki rozrywkowej - zabrzmiały fantastyczne głosy damsko-męskie: Ewy Urygi - należącej do elity polskich wokalistek - śpiewającej jazz, soul, gospel oraz Briana Fentressa - nazywanego ambasadorem muzyki gospel w Polsce.

Ewa Uryga jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jej głos wyróżnia się rozległą skalą i wielką siłą. Jest wokalistką, która śpiewa niezwykle ekspresyjnie i sugestywnie. Świetnie czuje się w różnych gatunkach muzycznych – od jazzu, soulu po gospel. Brała udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych. Nagrała sześć autorskich płyt i wzięła udział w dwunastu innych projektach, współpracując z Włodzimierzem Nahornym, Markiem Bałatą, Lorą Szafran, Mieczysławem Szcześniakiem, Anną Marią Jopek, Piotrem Baronem, Markiem Napiórkowskim i wieloma innymi muzykami.

Brian Fentress - pochodzący z Detroit w USA - od 2007 roku mieszka w Poznaniu. Już od najmłodszych lat interesował się muzyką gospel, z którą związany jest do dzisiaj. Jest dyrygentem i solistą, prowadzi warsztaty muzyczne. Brian jest założycielem grupy reGENERATION wykonującej mieszankę muzyki klasycznej, gospel, soul i jazz.

Program koncertu:

Run to you - z repertuaru W. Huston - E. Uryga
Hello - z repertuaru L. Richie - E. Uryga
No more blue Christmas - E. Uryga
Supersition - B. Fentress
Moon River - B. Fentress
What a wonderfull world - B. Fentress
Lately - z repertuaru St. Wondera - E. Uryga i B. Fentress
The greatest love of all - z repertuaru W. Huston - E. Uryga i B. Fentress
I believe I can fly - E. Uryga i B. Fentress
When I fall in Love - E. Uryga i B. Fentress
Thinking about you - E. Uryga i B. Fentress
My love is your love - E. Uryga i B. Fentress


Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)