Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Wake Up. Be Yourself!

od: do:

23 listopada 2015 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Kultura 50/50, koncert zespołu GypsyFingers - w składzie: Victoria Coghlan oraz Luke Oldfield - syn legendarnego multiinstrumentalisty Mike’a Oldfielda - w trasie koncertowej pn. "Wake Up. Be Yourself!".

GypsyFingers to wschodząca gwiazda brytyjskiej sceny muzycznej. Ten wyjątkowy duet tworzą: Victoria Coghlan oraz Luke Oldfield, syn legendarnego multiinstrumentalisty Mike’a Oldfielda. Ci niezwykle sympatyczni i skromni artyści zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym są dla siebie "idealnie dobranymi połówkami".

Luke Oldfield jest nie tylko utalentowanym gitarzystą, multiinstrumentalistą i kompozytorem, ale również uznanym producentem muzycznym. Victoria Coghlan ma wykształcenie muzyczne, gra na fortepianie i gitarze, a także pisze większość tekstów GypsyFingers, będąc jednocześnie „dobrym duszkiem” zespołu, zasilając go swoim ciepłem i tworząc zeń zjawisko przyjazne dla serca.

Wspólne kompozycje Victorii i Luke’a, określane przez samych muzyków jako „romantyczny, nowoczesny folk-pop”, opowiadają o codziennych biegunach życia: o radościach i problemach, wzlotach i upadkach, miłości i nienawiści. Dlatego w ich twórczości przeplatają się zarówno nostalgiczne, „wyrywające serce” ballady, jak i utwory pełne energii i literackiej swobody. Muzyka GypsyFingers jest świeża, niepowtarzalna, a przede wszystkim swoista w nastrojowości i przestrzennej, hipnotycznej i perfekcyjnie skomponowanej strukturze. Dzięki temu, debiutancki album „Circus Life” zdobył mnóstwo doskonałych recenzji w brytyjskiej prasie muzycznej. 

Trasa koncertowa po Polsce "Wake Up. Be Yourself!" to ich pierwsza trasa poza Wielką Brytanią. GypsyFingers zagrają w 18 miastach w całym kraju. Zespół wybrał Polskę na pierwsze, europejskie tournee z bardzo prostej przyczyny. Rok temu zagrali jako support przed występem James’a Blunta w Warszawie... i zakochali się w polskiej publiczności, która przyjęła ich nadzwyczaj ciepło. Mają też licznych przyjaciół – Polaków, a przez to naturalnie czują wielką sympatię do wszystkiego co polskie.

GypsyFingers zaprezentowali polskiej widowni nie tylko utwory z debiutanckiego albumu, ale także kilka nowych piosenek przygotowywanych na drugą płytę. Duetowi towarzyszyli: basista Simon Hedges i perkusista, klawiszowiec Patrick Kenneally.
Wieści z Ratusza | 3.02 Wieści z Ratusza czytaj więcej...
luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)