Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

W głębi

od: do:

W dniach od 29 stycznia do 22 lutego 2020 roku w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była wystawa malarstwa Karoliny Jarosławskiej pt. "W głębi".

Karolina Jarosławska w 2001 roku ukończyła Uniwersytet Gdański, a w 2007 roku Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Główną dziedziną sztuki, którą się zajmuje jest malarstwo. Od 2008 roku współtworzy grupę Painthouse, z którą w 2010 roku założyła Stowarzyszenie Hokuspokus. Wraz z innymi artystami bierze udział w wystawach, organizuje imprezy artystyczne, wernisaże, prowadzi działalność edukacyjną.

Natura wabi nas niezwykłym układem barw lub surową tonacją, zadziwia abstrakcyjną formą. Wystarczy wsłuchać się w odgłosy natury, aby zostać zainspirowanym do tworzenia. Jak powiedział G. Bruno: "Dobrem w dziedzinie sztuki jest to, co naśladuje przyrodę."

"W głębi" to projekt, który powstał w wyniku osobistych doświadczeń, obserwacji, przemyśleń. Bezpośrednim pretekstem dla jego realizacji była przyroda - temat z pozoru błahy.

Karolina Jarosławska maluje przyrodę poszukując w jej otoczeniu wewnętrznego spokoju. Kieruje się chwilowym wrażeniem. Stosuje ograniczoną gamę kolorystyczną podkreślając w ten sposób kontemplacyjny charakter atmosfery panującej w naturze. W jej pracach dominują ostre kontrasty w postaci rytmicznych plam światła i cienia ukazujących fragmenty rzeczywistości. W tym świecie nie spotkamy nikogo - jesteśmy w nim sam na sam z przyrodą. Przebywając pośród obrazów zagłębiamy się w abstrakcyjne wyobrażenie lasu, rzeki czy morza i odnajdujemy w nim pełno odgłosów - szumów, stuków czy szelestów odzwierciedlonych w rytmicznej kompozycji prac.  

"Jeśli chodzi o mnie to wystarczy mi podziw dla tajemnic przyrody."
A. Einstein.


Plakat przedstawia szereg zdjęć twarzy oraz tytuł projektuNasz portret - projekt Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza do stworzenia zbiorowego portretu mieszkańców . To przedsięwzięcie jest okazją, by stać się częścią wspaniałej historii ziemi oświęcimskiej. Można przesłać swoje zdjęcie i stworzyć wraz z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej...czytaj więcej...
maj 2021
  P W Ś C P S N
17 1 2
18 3 4 5 6 7 8 9
19 10 11 12 13 14 15 16
20 17 18 19 20 21 22 23
21 24 25 26 27 28 29 30
22 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)