Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Spotkanie z amerykańskimi superbohaterami

od: do:

1 lipca 2017 roku w godzinach 14:00-20:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie poświęcone amerykańskiemu komiksowi, adresowane do młodzieży 13+ i dorosłych, przygotowane przez Oświęcimski Klub Fantastyki w ramach "Wakacji z fantastyką" - "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017".

w programie:

- otwarcie II części wystawy poświęconej historii komiksowego wydawnictwa Marvel pt. "Wojownicy Kung-Fu, mutanci i Sekretne Wojny - wydawnictwo Marvel w latach 70-tych i 80-tych"

Pierwsza część wystawy, dotycząca okresu tzw. "złotej" i "srebrnej" ery amerykańskiego komiksu, towarzyszyła "Feriom z fantastyką 2017". W latach 70-tych komiksy o superbohaterach przeżywały kryzys, ustępując popularnością historiom o wojownikach Kung-Fu, wampirach i... kaczorowi Howardowi. W latach 80-tych - nazwanych później "brązową" erą komiksu - za sprawą wielkiego sukcesu takich serii jak "Uncanny X-Men" autorstwa spółki Chris Claremont i John Byrne, "Daredevil" Franka Millera i "The Mighty Thor" w wydaniu Waltera Simonsona - zeszyty Marvela ponownie sprzedawały się w setkach tysięcy egzemplarzy, a towarzyszący im biznes zyskiwał milionowe obroty.

Wystawa prezentowana będzie do 23 lipca 2017 roku.- konkurs wiedzowy "Sekrety Gotham"

Batman, jeden z najpopularniejszych superbohaterów, wykreowany w 1939 przez Boba Kane'a i Billa Fingera na kartach komiksów wydawnictwa D.C., przez dziesiątki lat doczekał się licznych przygód i prawdziwego panteonu przeciwników. Zapraszamy zatem na wiedzówkę dotyczącą tej właśnie postaci. Uczestnicy będą musieli wykazać się znajomością komiksów, jak również licznych ekranizacji przygód tego zamaskowanego detektywa. Na najlepszych czekają nagrody!

- prelekcja "TM-Semic, czyli nostalgiczna podróż do przeszłości"

W latach 90-tych amerykański komiks przeżywał w naszym kraju prawdziwy boom za sprawą warszawskiego wydawnictwa TM-Semic. Prelekcja przypomni pokrótce jego historię, ale przede wszystkim poleci te tytuły z bogatego katalogu, które naprawdę warto znać. Będzie to również okazja do poznania sylwetek znanych autorów ze stajni D.C., Marvela, Image Comics i Dark Horse.

- konsolowy turniej w grę "Injustice"

Turniej w konsolową grę "Injustice", w której mierzą się ze sobą najbardziej znani superbohaterowie i superłotrzy wykreowani w komiksach D.C.
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny


logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż biletów online (...czytaj więcej...
luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)