Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Koncert fortepianowy w wykonaniu Katarzyny Musiał

od: do:

19 listopada 2014 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń, koncert fortepianowy w wykonaniu polskiej artystki - obecnie mieszkającej w Kanadzie - Katarzyny Musiał pt. "Roztańczony fortepian w muzyce Chopina, Kolberga i innych mistrzów".

Katarzyna Musiał ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie profesora Stefana Wojtasa, uzyskała Artist Diploma w Academy of Music w Vancouver pod kierunkiem profesora Lee Kum-Singa oraz Diploma in Advanced Music Performance Studies na Uniwersytecie Concordia w Montrealu w klasie profesor Anny Szpilberg i Philipa Cohena, który pozostaje jej artystycznym doradcą. Ponadto odbyła staż artystyczny w prestiżowym kanadyjskim ośrodku Banff Center. Pracowała z takimi artystami jak Anton Kuerti, Paul Goulda, Piers Lane. Artystka jest stypendystką Mrs. Cheng Koon (S.K.) Lee Scholarship, Conseil des art et lettre du Québec – Vivacité Montréal, the Banff Centre, Vancouver Chopin Society oraz Polskiej Fundacji Społeczno-Kulturalnej w Québec'u.

Katarzyna Musiał - należąca do elitarnego grona Artystów Steinway - koncertuje jako solistka i kameralistka, a także z orkiestrami w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Uzyskała pierwszą nagrodę na Bradshaw & Buono International Piano Competition (Nowy Jork, 2011). Jest laureatką III Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego (Kraków), Kay Meek Competition (Vancouver), Nagrody im. Albana Berga przyznanej za najlepsze wykonanie jego utworów (Wiedeń) oraz Nagrody im. Philipa Cohena dla wyróżniającego się instrumentalisty (Montreal).

Ostatnie ważniejsze wydarzenia w jej karierze to: debiut w Carnegie Hall, trasa koncertowa po siedmiu największych chińskich miastach, występy na Olimpiadzie Zimowej w Vancouver, Międzynarodowym Festiwalu Beethovenowskim w Chicago, Festiwalu Tempietto w Rzymie i Festiwalu Music in the Mountains w Kalifornii. Jako solistka koncertowała z New York Camerata, Chicago Prometheus Chamber Orchestra, Toronto Sinfonietta, Orchestre Symphonique de L’Isle, McGill Chamber Orchestra oraz z Bielską Orkiestrą Kameralną na Inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Jana Sebastiana Bacha. Występowała również w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Krakowskiej, Chan Center w Vancouver, Elizabeth Bader Theater w Toronto i Pollac Hall w Montrealu oraz w Weill Recital Hall w Nowym Jorku.

Nowy album Katarzyny Musiał “Come dance with me”, wydany przez wytwórnię Meridian Records, otrzymuje bardzo pochlebne recenzje i jest grany w ponad stu stacjach radiowych, w tym w BBC (Wielka Brytania), CBC (Kanada), WQXR, WFMT (USA). Ponadto płyta została wybrana "CD of the week" WGBH w Bostonie i "Download of the week" KDFC w San Francisco.

Katarzyna Musiał zachwyca publiczność repertuarem, który obejmuje wiele różnych stylów od baroku do współczesności.

program koncertu:

Fryderyk Chopin
Walc a-moll op. posth.
Walc f-moll op. 70 nr 2

Joaquín Turina
Danses gitanes op. 55 (Tańce cygańskie)

Witold Lutosławski
Bukoliki

Frederic Mompou
Cancion y Danza No. 6

Alberto Ginastera
Argentinian danzas op. 2 (Tańce argentyńskie)
 
Zygmunt Stojowski
Intermezzo-Mazurka
Vision de danse (Wizja taneczna)

Oskar Kolberg
Kujawiak
Mazur

Henryk Mikołaj Górecki
Cztery Preludia op. 1

Ernesto Lecuona
La Comparsa
Malaguenalogo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż biletów online (...czytaj więcej...
luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)