Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Romeo + Juliet

od: do:

14 lutego 2020 roku w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury odbyła się retransmisja spektaklu tanecznego z Sadler’s Wells Theatre w Londynie, w choreografii Matthew Bourne’a, pt. "Romeo + Juliet".

"Romeo + Juliet" zostało okrzyknięte przez gazetę The Daily Telegraph "najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem tanecznym 2019 roku. Ta pełna pasji współczesna interpretacja szekspirowskiej historii o miłości i konflikcie umiejscowiona jest w niedalekiej przyszłości w "Instytucie w Weronie". Tam "trudni" młodzi ludzie zostają zamknięci przez społeczeństwo, które próbuje stłamsić ich ducha młodości oraz indywidualność. Młodzi kochankowie muszą podążyć jednak za głosem swojego serca i zaryzykować wszystko, aby być razem.

Ponadczasowa historia zakazanej miłości, tłumionych emocji oraz młodzieńczych odkryć - pełna młodości, witalności i charakterystycznej narracji Matthew Bourne’a - została zarejestrowana w 2019 roku w londyńskim Sadler’s Wells Theatre z udziałem grupy tanecznej New Adventures, której towarzyszyły aranżacje muzyczne Terryego Davies’a wykonywane przez orkiestrę New Adventures pod batutą Bretta Morrisa.

Matthew Bourne - rocznik 1960 - jest choreografem specjalizującym się w tańcu współczesnym i teatrze tańca. Za swoje realizacje sceniczne otrzymał wiele nagród i nominacji do nagród, w tym Laurence Olivier Award, Tony Award i Drama Desk Award, a także kilka Honorowych Doktoratów Sztuki na brytyjskich uniwersytetach. W 2016 roku został odznaczony brytyjskim Wyróżnieniem Nowego Roku za zasługi dla tańca.

New Adventures - grupa taneczna specjalizująca się w contemporary dance - tańcu współczesnym - opartym na idei baletu, pozbawionym jednak jego sztywnych zasad, w szczególności kładącym nacisk na pokazanie emocji tancerza, który wykonując układ stara się opowiedzieć pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści - została założona w 2002 roku przez Matthew Bourne’a, który realizuje z nią - w Sadler's Wells Theatre w Londynie - taneczne spektakle.

Romeo + Juliet

reżyseria i choreografia: Matthew Bourne
scenografia i kostiumy: Lez Brotherston
reżyseria światła: Paule Constable
reżyseria dźwięku: Paul Groothuis
muzyka oryginalna: Sergiej Prokofiev
aranżacje muzyczne: Terry Davies
wykonawcy:
grupa taneczna New Adventures
orkiestra New Adventures pod dyrekcją Bretta Morrisa
czas trwania: 93 minutyStrona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...
styczeń 2023
  P W Ś C P S N
52 1
01 2 3 4 5 6 7 8
02 9 10 11 12 13 14 15
03 16 17 18 19 20 21 22
04 23 24 25 26 27 28 29
05 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)