Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Oświęcimski Uniwersytet Dziecięcy 2018/2019

od: do:

13 października 2018 roku w Uczelni Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu został zainaugurowany, wykładem prof. dr. hab. Mariana H. Lewandowskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pt. To się nie mieści w głowie... co się w głowie może zmieścić, czyli tajemnice ludzkiego mózgu”, rok akademicki 2018/2019 Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego, którego organizatorami są Oświęcimskie Centrum Kultury i Uczelnia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, a patronat honorowy nad nim sprawuje Prezydent Miasta Oświęcim

W inauguracji uczestniczyli: Prezydent Miasta Oświęcim Janusz Chwierut, Prorektor ds. Studentów - dr nauk o zdrowiu Sonia Grychtoł, Prorektor ds. Nauczania i Ogólnych - dr Katarzyna Wadoń-Kasprzak, Zastępca Dyrektora ds. Pedagogiki Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych im. Jana Karskiego - dr Jadwiga Oleksy, młodzi studenci i ich rodzice.

Podczas inauguracji przedstawiciele młodych studentów Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego złożyli przysięgę i dokonany został akt immatrykulacji. Po ślubowaniu, wręczeniu indeksów przedstawicielom studentów i wysłuchaniu Gaudeamus Igitur - Prorektor ds. Studentów - dr nauk o zdrowiu Sonia Grychtoł wypowiedziała formułkę: Quod Bonum, Felix, Faustum Fortunatumque Sit (Co niechaj będzie dobre, szczęśliwe, pomyślne oraz z pomocą losu owocne) i zainaugurowała rok akademicki 2018/2019.

Oświęcimski Uniwersytet Dziecięcy
to spotkanie eksperymentami i doświadczeniami, pasjonująca przygoda dla dzieci w wieku 6-12 lat, które w przystępny sposób chcą wzbogacić wiedzę, między innymi z zakresu nauk przyrodniczych, humanistycznych, społecznych, ścisłych i rozwijać swoje pasje. Zajęcia odbywały się - raz w miesiącu w soboty - w dwóch grupach wiekowych 6-9 lat i 10-12 lat - w Uczelni Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, Oświęcimskim Centrum Kultury i Osiedlowym Domu Kultury Zasole.

8 czerwca 2019 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury został zakończony rok akademicki 2018/2019 Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Studenci otrzymali dyplomy ukończenia roku, natomiast studenci, którzy uczestniczyli w zajęciach przez trzy lata dyplomy absolwentów I stopnia (grupa wiekowa 6-9 lat) oraz studenckie birety. Po oficjalnym zakończeniu roku akademickiego odbył się wykład dr. Adama Andryska pt. "Z kanapy na Księżyc, czyli po co nam wirtualna i rozszerzona rzeczywistość".Plakat przedstawia szereg zdjęć twarzy oraz tytuł projektuNasz portret - projekt Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza do stworzenia zbiorowego portretu mieszkańców . To przedsięwzięcie jest okazją, by stać się częścią wspaniałej historii ziemi oświęcimskiej. Można przesłać swoje zdjęcie i stworzyć wraz z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej...czytaj więcej...
maj 2021
  P W Ś C P S N
17 1 2
18 3 4 5 6 7 8 9
19 10 11 12 13 14 15 16
20 17 18 19 20 21 22 23
21 24 25 26 27 28 29 30
22 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)