Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Nie lękajcie się młodości!

od: do:

Od 16 kwietnia do 18 maja 2014 roku (wernisaż 15 kwietnia o godzinie 15:00) - w namiocie na parkingu obok Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była multimedialna wystawa pt. "Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła - Jan Paweł II i młodzi"

Wystawa "Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła - Jan Paweł II i młodzi" powstała pod patronatem Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza z okazji inauguracji Międzynarodowego Kongresu dla Pokoju "Ludzie i Religie". W ramach instalacji multimedialnej eksponowane są unikatowe zdjęcia z lat młodości księdza Karola Wojtyły oraz z pontyfikatu Jana Pawła II. Do wystawy zostały wykorzystane zdjęcia z Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Archiwum Ruchu Światło-Życie, Archiwum Multimedialnego JPII w Bielsku-Białej, a także od osób prywatnych, m.in. Stanisława Rybickiego, Jerzego Ciesielskiego oraz Grzegorza Gałązki. Na wystawie prezentowane są również archiwalne materiały filmowe - z lat 60-tych autorstwa prof. Jan Wodnieckiego, animacje, teledyski z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski - udostępnione przez krakowski oddział TVP.

Wystawa przedstawia relacje Karola Wojtyły – Jana Pawła II z młodymi. Zestawienie czarno-białych zdjęć (lata 1950-1978) oraz w większości kolorowych fotografii z okresu pontyfikatu (głównie 1979-2003), a także wybór Jego wypowiedzi pozwala prześledzić kształtowanie się tych relacji w czasie – zaczynając od duszpasterstwa akademickiego, wizytacji i spotkań z młodzieżą oazową ks. Karola Wojtyły, później biskupa i ordynariusza krakowskiego, poprzez spotkania z młodymi w ramach papieskich pielgrzymek, Światowych Dni Młodzieży i Jubileuszu 2000. Ojciec Święty przekonywał, by nie lękać się młodości, która może odkrywać i realizować swe człowieczeństwo, swe dziedzictwo wiary poprzez liturgię, poprzez modlitwę, poprzez wspólnotę-dialog-kulturę i odpoczynek. Spotykając się z młodymi na tych drogach Jan Paweł II nie bał się stawiać im wymagań i zadań, prosić o podjęcie troski o rodzinę i Kościół w Ojczyźnie i na świecie.

Wystawa została przygotowana z myślą zarówno o ludziach młodych, którzy być może nie mieli okazji poznać bliżej Ojca Świętego Jana Pawła II, jak i do ludzi starszych, dla których Papież był źródłem wielu życiowych inspiracji.

Organizatorzy wystawy: Urząd Miasta w Oświęcimiu oraz Wydawnictwo i Studio Filmowe Anima Media z Bielska-Białej.

Partnerzy: Oświęcimskie Centrum Kultury, Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu, Oratorium św. Jana Bosko w Oświęcimiu.

Mecenasi: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Oświęcimiu, Składowisko Odpadów Komunalnych w Oświęcimiu, Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu, Zakład Usług Budowlanych DĘBOWSKI, Fabryka Maszyn i Urządzeń OMAG, DOMENA sp. z o.o., Fundacja Stefczyka. logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż biletów online (...czytaj więcej...
styczeń 2023
  P W Ś C P S N
52 1
01 2 3 4 5 6 7 8
02 9 10 11 12 13 14 15
03 16 17 18 19 20 21 22
04 23 24 25 26 27 28 29
05 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)