Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Nasz portret

od: do:

Plakat przedstawia szereg zdjęć twarzy oraz tytuł projektu

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza do stworzenia zbiorowego portretu mieszkańców.

To przedsięwzięcie jest okazją, by stać się częścią wspaniałej historii ziemi oświęcimskiej. Można przesłać swoje zdjęcie i stworzyć wraz z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zbiorowy portret osób, którym bliska jest idea pomocowości.

Misją Muzeum Pamięci jest prowadzenie działań upamiętniających mieszkańców ziemi oświęcimskiej, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej i pomocy, jaką niejednokrotnie z narażeniem życia nieśli oni więźniom niemieckiego KL Auschwitz. Głównym celem muzeum jest stworzenie nowoczesnego centrum gromadzenia i opracowywania materiałów dokumentujących ludzkie losy w kontekście historycznym.

Obecnie trwają prace modernizacyjne związane z dostosowaniem budynku tzw. Lagerhausu w Oświęcimiu do potrzeb muzeum. Na ukończeniu są także prace projektowe dotyczące ekspozycji stałej. Jednym z ważnych elementów tej ekspozycji ma być zbiorowy portret mieszkańców ziemi oświęcimskiej, którym idea pomocowości jest szczególnie bliska. Muzeum chce w ten sposób pokazać, że pamięć o bohaterkach i bohaterach, którzy z narażeniem zdrowia oraz życia nieśli pomoc więźniom niemieckiego obozu Auschwitz, jest wciąż żywa.

- Na etapie tworzenia scenariusza zrodził się pomysł zaproszenia wszystkich chętnych mieszkańców ziemi oświęcimskiej do wspólnego zdjęcia. Jednak ze względu na pandemię i obostrzenia z niej wynikające, nie jest to możliwe. Dlatego też proponujemy inne wspólne i, co niezwykle istotne, bezpieczne działanie – powiedziała Dorota Mleczko, dyrektor Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Co należy zrobić? To bardzo proste. Jeśli komuś kto mieszka w powiecie oświęcimskim bliska jest idea pomocy drugiemu człowiekowi może przesłać swoje zdjęcie (może być selfie) za pomocą formularza na stronie internetowej Muzeum Pamięci - www.muzeumpamieci.pl/naszportret - na której znajdują się dodatkowe informacje związane z projektem. Ważne, żeby w tle znalazł się element charakterystyczny dla ziemi oświęcimskiej.

Nadsyłane zdjęcia będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej muzeum, a docelowo staną się jednym z ważnych elementów powstającej wystawy stałej Muzeum Pamięci.Na ilustracji kolorowy obraz autora wystawy, domek a za nim niebieskie góry, dwie postaci kobiece poniżej w kolorowych andyjskich strojachAndyjski kobierzec - wystawa malarstwa Lecha Kowalczyka Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza w kwietniu 2021 roku na wystawę malarstwa Lecha Kowalczyka pt. "Andyjski kobierzec" . /ilustracja: „Andyjskie nieszpory”  olej na płótnie, 148 cm x 160 cm, 2020 r./ Z powodu sytuacji epidemicznej wystawa dostępna jest ...czytaj więcej...
maj 2021
  P W Ś C P S N
17 1 2
18 3 4 5 6 7 8 9
19 10 11 12 13 14 15 16
20 17 18 19 20 21 22 23
21 24 25 26 27 28 29 30
22 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)