Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Myszy i ludzie - retransmisja z Nowego Jorku

od: do:

22 marca 2015 roku w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury odbyła się, w ramach National Theatre Live, retransmisja spektaklu z Longacre Theatre na Broadwayu w Nowym Jorku, w reżyserii Anny D. Shapiro, pt. "Myszy i ludzie".

„Myszy i ludzie” to historia o prostych ludziach, która prostymi słowami opowiada o rzeczach niesłychanie trudnych. George i Lennie wędrują razem od farmy do farmy w poszukiwaniu pracy. Obdarzony niezwykłą siłą (czasem niebezpieczną dla niego lub dla otoczenia) Lennie jest niedorozwinięty umysłowo – George sprawuje nad nim opiekę. Mają jedno wielkie marzenie – chcą odłożyć trochę pieniędzy, kupić małą farmę i osiąść tam na stałe. Szczególnie ważne jest to marzenie dla Lenniego, który nie może się doczekać własnej hodowli królików. W rolę Georga wcielił się znany z wielu hollywodzkich produkcji James Franco, który na Broadwayu wystąpił po raz pierwszy. “Są takie role, kiedy czujesz od razu głęboką więź z postacią w jaką się wcielasz. Tak jest właśnie w tym przypadku. Jest to dla mnie niezwykła rola, za każdym razem czuję ją nieco inaczej, to jest jak zen” – mówi Franco.

reżyseria: Anna D. Shapiro
tekst: na podstawie powieści Johna Steinbecka
obsada: w roli George’a - James Franco („127 godzin”, „Obywatel Milk”), w roli Lenniego - Chris O’Dowd („Druhny”, „Dziewczyny”)
wersja językowa: napisy  
czas trwania: 150 minut 

fot. Richard PhibbsNa ilustracji talia kart w ręku gracza i i nformacje o zajęciach onlineBrydż dla początkujących online Uczniowski Klub Sportowy "Jocker Oświęcim" , którego spotkania brydżowe odbywały się w czwartkowe popołudnia w Oświęcimskim Centrum Kultury zaprasza do aktywności proponując zajęcia brydżowe online dla początkujących . chciałbyś poznać zasady gry w brydża? nie wiesz na czym...czytaj więcej...
maj 2021
  P W Ś C P S N
17 1 2
18 3 4 5 6 7 8 9
19 10 11 12 13 14 15 16
20 17 18 19 20 21 22 23
21 24 25 26 27 28 29 30
22 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)