Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Mindbowing

od: do:

8 marca 2016 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyło się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń, muzyczno-komediowe show w wykonaniu zespołu  kameralnego "The ThreeX" - w składzie: Krzysztof Kokoszewski - skrzypce, Jacek Stolarczyk - skrzypce oraz Jacek Obstarczyk - fortepian - pt. "Mindbowing".

"The ThreeX" to dwoje skrzypiec i fortepian. Wyszukany humor i wirtuozeria instrumentalna. W skład zespołu, który działa nieprzerwanie od 13 lat, wchodzą laureaci międzynarodowych konkursów, absolwenci renomowanego uniwersytetu muzycznego w Wiedniu, którzy mimo młodego wieku współpracują z największymi nazwiskami branży muzycznej. Różnorodność charakterów, świetny warsztat, obycie sceniczne i profesjonalizm jaki prezentują, sytuuje "The ThreeX" w światowej czołówce zespołów kameralnych tego typu, czego dowodem jest zdobycie złotego medalu na prestiżowym konkursie muzyki kameralnej w Japonii w 2014 roku.

"The ThreeX" - znany wcześniej jako Das Kleine Wien Trio - złożony jest z trzech instrumentalistów: Krzysztof Kokoszewski - skrzypce, Jacek Stolarczyk - skrzypce oraz Jacek Obstarczyk - fortepian. Wspólne muzykowanie rozpoczęli w 2001 roku będąc w jednej klasie szkoły muzycznej w Bielsku-Białej. Po jej ukończeniu przenieśli się do Wiednia, aby kontynuować naukę i wspólną grę na Uniwersytecie Muzycznym. Zespół koncertuje w kraju i za granicą. W 2011 roku debiutował w renomowanej sali wiedeńskiego Musikverein. Dwa lata później występował na otwarciu "Dni Polskich w Austrii". Od 2012 roku zespół jest członkiem Fundacji Yehudi Menuhina "Live Music Now". Do najważniejszych sukcesów The ThreeX należy wygrana w 8. Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Osace w 2014 roku i zdobycie złotego medalu Menuhin Gold Prize. Członkowie zespołu współpracują z takimi artystami jak: Aleksey Igudesman, Hyung-ki Joo, Zolatn Kiss, Adam Rapa, Max Prodinger, z którymi tworzą takie projekty jak: "Trionore" i "The League of X-traordinary Musicians". Trio ma na swoim koncie dwie wydane płyty CD oraz DVD Mindbowing, które ukazało się w czerwcu 2015 roku.   

"Mindbowing"
to program crossoverowy - fuzja instrumentalnej wirtuozerii, tańca, śpiewu i sztuki cyrkowej wzbogacona o swoisty żart muzyczny. Gusta muzyczne i szerokie zainteresowania artystyczne twórców show sprawiły, że jest ono syntezą trzech różnych, nietuzinkowych osobowości. Ten fascynujący spektakl - składający się  z autorskich aranżacji Jacka Obstarczyka, wspartych pomysłami reszty zespołu - łączy dzieła Chopina, Brahmsa, Straussa, Roty, Jacksona, Lennona, Pharrella i wielu innych wykraczając poza standardowe ramy poszczególnych stylów. To program, w którym można odnaleźć piękno, pasję, dowcip oraz przenieść się w najbardziej oddalone zakątki muzycznego świata. 

 logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż biletów online (...czytaj więcej...
styczeń 2023
  P W Ś C P S N
52 1
01 2 3 4 5 6 7 8
02 9 10 11 12 13 14 15
03 16 17 18 19 20 21 22
04 23 24 25 26 27 28 29
05 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)