Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Maciek Balcar akustycznie

od: do:

17 lutego 2016 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Kultura 50/50, koncert akustyczny muzyka, autora tekstów, kompozytora, aktora teatralnego i filmowego, wokalisty legendarnej grupy "Dżem" - Maćka Balcara.

Oświęcim był jednym z 17 miast zimowej trasy koncertowej wokalisty - trwającej od 12 do 28 lutego - promującej najnowszy krążek Maćka Balcara pt. "Ruletka" - ruletki bluesa, folku, poezji i rocka - któremu towarzyszą doskonali muzycy: Piotr "Quentin" Wojtanowski na co dzień grający z Renatą Przemyk, Maciej Mąka z zespołu "Chemia" oraz zespołu Agnieszki Chylińskiej i Ryszarda Rynkowskiego, Krzysztof "Flipper" Krupa grający na perkusji u Ani Wyszkoni oraz Jan Gałach - uznany multiinstrumentalista grający gościnnie z zespołem "Dżem" i w swoim autorskim zespole Jan Gałach Band.  

Maciek Balcar - nieszablonowy wokalista posiadający rzadko spotykaną umiejętność improwizacji - niezwykle barwnej, zaskakującej i niepowtarzalnej, dla którego i jego znakomitych muzyków nie istnieją bariery gatunkowe - podczas zimowej trasy koncertowej powraca do akustycznego grania.  

Dzięki prezentacji swoich utworów w pierwotnych aranżacjach, publiczność będzie miała okazję poznać jego twórczość na nowo, w subtelniejszej i bardziej nastrojowej formie. Łagodniejsza odmiana występów przenosi widza w przestrzeń wrażeń, malowaną wyrazistymi tekstami oraz mocnym intrygującym wokalem.

Maciek Balcar - niezwykle charyzmatyczny człowiek i ogromny talent muzyczny - już od ponad dekady tworzy i występuje z zespołem "Dżem". Od tego czasu zespół nagrał dwa albumy studyjne: "2004" oraz "Muza", który pokrył się platyną. Artysta bierze udział również w innych projektach: rock-operze "Krzyżacy", współpracuje z chorzowskim Teatrem Rozrywki wcielając się w postać Jezusa w "Jesus Christ Superstar", występuje gościnnie z kilkoma formacjami muzycznymi, gatunkowo skrajnymi jak np. "Carrantuohill", czy "Harlem".

Ma w swoim dorobku cztery solowe albumy: "Czarno", "Ogień i Woda", "Live Trax 12" oraz "Ruletka". Najnowszy krążek zadebiutował na 19 pozycji na Oficjalnej Liście Sprzedaży, wśród 100 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...
styczeń 2023
  P W Ś C P S N
52 1
01 2 3 4 5 6 7 8
02 9 10 11 12 13 14 15
03 16 17 18 19 20 21 22
04 23 24 25 26 27 28 29
05 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)