Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Leonardo. Dzieła wszystkie

od: do:

7 października 2019 roku w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury został zaprezentowany, z cyklu "Wystawa na ekranie", film realizowany między innymi w Muzeum Narodowym w Krakowie pt. "Leonardo. Dzieła".

Leonardo da Vinci - najważniejszy artysta wszech czasów. Wiele programów telewizyjnych i filmów pełnometrażowych opisywało niezwykły geniusz artysty, ale często nie zdołały one wystarczająco zbliżyć się do tego, co najistotniejsze - do jego sztuki. Mona Lisa, Ostatnia wieczerza, Portret Ginevry Benci, Madonna Litta, Madonna w grocie czy Dama z gronostajem (Dama z łasiczką), której Phil Grabsky przyjrzał się w Krakowie.

Widzowie zobaczą arcydzieła malarskie i genialne rysunki w jakości Ultra HD, po raz pierwszy na wielkim ekranie. Twórcy filmu przez pryzmat sztuki Leonarda patrzą na jego życie w świeży sposób - jego wynalazczość, umiejętności rzeźbiarskie, zdolność militarnego prognozowania i odczytywania podstępnej polityki.

Premiera filmu przypadła nieprzypadkowo na pięćsetną rocznicę śmierci artysty. To film, który za cel stawia sobie powiedzenie o mistrzu całej prawdy.

wersja językowa: napisy
czas trwania: 102 minuty"Wystawa na ekranie" to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD pokazywane są wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Phil Grabsky - pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia – przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum. Cykl "Wystawa na ekranie" przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia największych malarzy świata.logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż biletów online (...czytaj więcej...
luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)