Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Kopciuszek

od: do:

12 czerwca 2020 roku w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury odbyła się retransmisja spektaklu tanecznego z Sadler’s Wells Theatre w Londynie, w choreografii Matthew Bourne’a, pt. "Kopciuszek".

"Kopciuszek" - zarejestrowany w 2017 roku w londyńskim Sadler’s Wells Theatre - to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych produkcji teatralnych będąca opowieścią o wielkim romansie - emocjonującą historią miłosną osadzoną w realiach II wojny światowej w Londynie.

Przypadkowe spotkanie Kopciuszka i porywczego młodego pilota RAF prowadzi ich do wspaniałych przeżyć podczas magicznej nocy, kiedy są razem wystarczająco długo, by pokochać siebie nawzajem, by po niej rozstać się szybko i niespodziewanie...
 
Wytworne kostiumy, oświetlenie, projekcje, przestrzenne nagłośnienie, grupa taneczna New Adventures, 60-osobowa orkiestra, wspaniała muzyka Prokofiewa oraz dźwięki rozdartego wojną Londynu - czynią "Kopciuszka" przedstawieniem spektakularnym, porywającym i wzruszającym. 

Matthew Bourne - rocznik 1960 - jest choreografem specjalizującym się w tańcu współczesnym i teatrze tańca. Za swoje realizacje sceniczne otrzymał wiele nagród i nominacji do nagród, w tym Laurence Olivier Award, Tony Award i Drama Desk Award, a także kilka Honorowych Doktoratów Sztuki na brytyjskich uniwersytetach. W 2016 roku został odznaczony brytyjskim Wyróżnieniem Nowego Roku za zasługi dla tańca.

New Adventures - grupa taneczna specjalizująca się w contemporary dance - tańcu współczesnym - opartym na idei baletu, pozbawionym jednak jego sztywnych zasad, w szczególności kładącym nacisk na pokazanie emocji tancerza, który wykonując układ stara się opowiedzieć pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści - została założona w 2002 roku przez Matthew Bourne’a, który realizuje z nią - w Sadler's Wells Theatre w Londynie - taneczne spektakle.

Cinderella | Kopciuszek

reżyseria: Neil Westmoreland
choreografia: Matthew Bourne
scenografia i kostiumy: Lez Brotherston
reżyseria światła: Olivier Neil Austin
projekcje: Duncan McLean
reżyseria dźwięku: Paul Groothuis
muzyka oryginalna: Siergiej Prokofiew
wykonawcy:
grupa taneczna New Adventures
orkiestra New Adventures
czas trwania: 110 minut
dozwolony: od 15 lat
   

logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż biletów online (...czytaj więcej...
styczeń 2023
  P W Ś C P S N
52 1
01 2 3 4 5 6 7 8
02 9 10 11 12 13 14 15
03 16 17 18 19 20 21 22
04 23 24 25 26 27 28 29
05 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)