Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Koncert sakralnej liryki wokalnej

od: do:

15 listopada 2014 roku w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu odbył się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Muzyka - źródło skojarzeń, koncert sakralnej liryki wokalnej w wykonaniu Jolanty Kowalskiej-Pawlikowskiej - sopran i Krzysztofa Michałka - organy. Organizatorami koncertu byli Oświęcimskie Centrum Kultury i Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego.

W programie koncertu znalazły się utwory: Jana Sebastiana Bacha, Marcina Żebrowskiego, Stanisława Moniuszki, Charlesa Gounoda, Gabriela Fauré, Witolda Lutosławskiego oraz improwizacje organowe.

Jolanta Kowalska-Pawlikowska ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie śpiewu prof. Agnieszki Monasterskiej oraz studia podyplomowe w Guildhall School of Music&Drama w Londynie. Uczestniczyła w kurach mistrzowskich: Heleny Łazarskiej, Teresy Żylis-Gary, Paula Esswooda, Barbary Schlick, Petera Kooji. Jest laureatką I nagrody Międzynarodowych Konkursów - Bach Singer’s Prize w Londynie (2008) i The Thelma King (2009) oraz III nagrody Międzynarodowego Konkursu im. Ady Sari w Nowym Sączu (2011). Otrzymała Nagrodę Fundacji Bach-Marschall w Międzynarodowym Konkursie im. J. S. Bacha w Lipsku (2008), Nagrodę „Jurica Murai Prize” za najlepszą interpretację na 39. Festiwalu „Varaždin Baroque Evenings” (Chorwacja 2009), a także wyróżnienia na Mozartowskim Konkursie Wokalnym w Londynie (2008). Współpracuje z zespołem The Musicke Companye oraz zespołem muzyki dawnej Capella Cracoviensis. Artystka koncertowała na Festiwalu Misteria Paschalia, Chichester Festivities, Festival de Cannes, Bachfest organizowanym przez London Bach Society, Bach Festival w St. Anne's Lutheran Church w Londynie. W październiku 2011 roku wystąpiła na festiwalu Opera Rara w „Alcinie” G.F. Haendla, którą poprowadził Marc Minkowski z towarzyszeniem orkiestry Les Musiciens du Louvre-Grenoble. Jolanta Kowalska-Pawlikowska jest asystentem na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Krzysztof Michałek ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w trzech specjalnościach: dyrygentura chóralna w klasie prof. Stanisława Krawczyńskiego, muzyka kościelna w klasie organów Marka Wolaka oraz nauczanie przedmiotów teoretycznych. Swoją edukację kontynuował na studiach podyplomowych w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów i improwizacji organowej prof. Juliana Gembalskiego. W 2012 roku uzyskał tytuł doktora w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich oraz konkursach muzycznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Koncertuje jako organista i dyrygent. W swoim dorobku posiada płyty CD z muzyką organową i wokalno-instrumentalną. Jest asystentem w Międzywydziałowym Instytucie Muzyki Kościelnej krakowskiej Akademii Muzycznej, nauczycielem w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia w Krakowie, organistą w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, dyrygentem chóru Musica Ex Anima. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych oraz federacji chóralnej Caecilianum. W 2010 roku został powołany do Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej.Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...
styczeń 2023
  P W Ś C P S N
52 1
01 2 3 4 5 6 7 8
02 9 10 11 12 13 14 15
03 16 17 18 19 20 21 22
04 23 24 25 26 27 28 29
05 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)