Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Jest już przepięknie

od: do:

W dniach od 10 października do 6 listopada 2020 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury prezentowana była jubileuszowa wystawa malarstwa przygotowana z okazji 35-lecia działalności Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury "Grupa Na Zamku" w Oświęcimiu pt. "Jest już przepięknie".

Wystawę obejrzeć można online | film na końcu tekstu. 

Ogólnopolski Plener Malarski pn. "Jest już przepięknie", wpisujący się w projekt obchodów jubileuszowych - odbywający się w dniach od 1 do 8 sierpnia 2020 roku w Bukowinie Tatrzańskiej - został zorganizowany przez Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury "Grupa na Zamku" w Oświęcimiu w partnerstwie ze Związkiem Zawodowym Pracowników Dołowych Kopalni Węgla Kamiennego "Piast-Ziemowit".

W plenerze brali udział artyści z Bornego Sulinowa, Chełmka, Chrzanowa, Krakowa, Libiąża, Oświęcimia, Rybnika, Trzebini, Wadowic, Wrocławia i Zebrzydowic.Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury "Grupa na Zamku" powstało 20 lutego 1985 roku, a w 1999 roku zostało przekształcone w Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury "Grupa na Zamku".

Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury "Grupa na Zamku" skupia pasjonatów, ludzi wrażliwych na piękno, artystów amatorów. Od ponad trzydziestu lat tworzą i promują ziemię oświęcimską. Wspieranie, organizowanie oraz upowszechnianie działań służących rozwojowi twórczości, pomocy w prezentacji ambitnych dokonań twórczych członków stowarzyszenia oraz ludzi młodych to sprawy, na których najbardziej zależy "Grupie na Zamku". Stowarzyszenie organizuje warsztaty, plenery, konkursy, uczestniczy w festynach, współpracuje z instytucjami kultury.

"Grupa na Zamku" kojarzy się głównie z malarstwem i rysunkami. Ale to nie jedyny rodzaj sztuki, w której realizują się członkowie grupy. Inne dziedziny to twórczość literacka - poezja, proza, publicystyka, satyra, a także rzeźba, fotografia, grafika komputerowa, tworzenie witraży i biżuterii.

35 lat działalności Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury "Grupa na Zamku" zaznaczyło wyraźnie swoje istnienie w Oświęcimiu i okolicy oraz w odległych zakątkach kraju. Członkowie z długoletnim stażem wyróżniający się pracą i zaangażowaniem zostali wyróżnieni "Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej" z okazji 25-lecia RSTK w 2010 roku. "Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej" została uhonorowana również "Grupa na Zamku" za całokształt swojej aktywności w dziedzinie propagowania kultury.

Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...
luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)