Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Jesień Oświęcimska 2020

od: do:

6 września 2020 roku na Rynku Głównym w Oświęcimiu oraz w Muzeum Zamek w Oświęcimiu zagościła "Jesień Oświęcimska".

"Jesień Oświęcimska 2020" upłynęła tradycyjnie pod znakiem doskonałej, różnorodnej muzyki i fantastycznej zabawy oraz spotkania z historią.

W koncercie pn. "Muzyka łączy" na Rynku Głównym wystąpiły zespoły Nivel i Kraków Street Band oraz Megitza z zespołem, a na dziedzińcu zamkowym Muzeum Zamek w Oświęcimiu odbywało się 7. Targowisko staroci "Rzeczy z duszą"

Jesień Oświęcimska 2020 galeria


program:

godz. 14:30 Koncert "Muzyka łączy"
godz. 14:30 Nivel
godz. 15:50 Kraków Street Band
godz. 17:20 Megitza
(miejsce: Rynek Główny)

organizator:


godz. 9:00-15:00 7. Targowisko staroci "Rzeczy z duszą"
- stoiska z antykami, starociami, porcelaną, numizmatami, obrazami, bibelotami
- jesienne warsztaty dla najmłodszych
- wejście na wieżę zamkową - wstęp wolny
- zwiedzanie ekspozycji w Muzeum - wstęp płatny
(miejsce: Muzeum Zamek - dziedziniec zamkowy)

organizator:

 


Nivel to czwórka przyjaciół, która w 2010 roku postanowiła, że założy zespół muzyczny, który będzie inny niż wszystkie. Okres wspólnego tworzenia muzyki trwa już 10 lat i z powodzeniem owocuje koncertami. Ich muzyka cechuje się własną interpretacją tradycyjnych pieśni różnych krajów. Grając przez wiele lat muzykę z różnych stron świata, chętnie sięgają do ludowej muzyki z Argentyny, Francji, Macedonii, Brazylii, a ostatnio także regionów bałkańskich i skandynawskich. W dużym stopniu czerpią inspiracje z dorobku wielkich kompozytorów i wirtuozów światowej sławy, takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, Chick Corea, Pat Metheny czy Miles Davis.

skład zespołu:
Jacek Dzwonowski – skrzypce
Tomasz Grzyb – akordeon
Staszek Sroka – gitara
Mateusz Gremlowski – bas

Kraków Street Band powstał w 2014 roku i początkowo wszystkie działania muzyczne odbywały się jedynie na Krakowskim Rynku. Spontaniczne granie na ulicy przyczyniło się do powstania pomysłu wydania pierwszej, wspólnej płyty. Debiutancki album powstał dzięki kampanii crowdfundingowej – wolnych datków, dobrowolnie wpłacanych na konto "Polak Potrafi". W corocznej ankiecie czasopisma "Twój Blues" Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły "Odkrycie Roku 2014" oraz "Zespół Roku 2015". W marcu 2018 roku Kraków Street Band – jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował Polskę na European Blues Challenge 2018 w Hell (Norwegia). Chwilę później, poszczególni muzycy również zostali docenieni – Łukasz Wiśniewski uznany został za "Wokalistę Roku 2017", a Tomek Kruk otrzymał tytuł "Gitarzysty Roku 2017" według czytelników czasopisma "Twój Blues". W styczniu 2019 roku najnowsza płyta pt. "Going Away" otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.

skład zespołu:
Łukasz Wiśniewski – wokal, ukulele
Piotr Grząślewicz – banjo, wokal
Marcin Hilarowicz – gitara akustyczna, wokal
Tomek Kruk – gitara Dobro, wokal
Adam Partyka – bębny, wokal
Miłosz Skwirut – kontrabas, wokal
Krzysztof Chlipała – saksofon
Wojtek Szela – trąbka

Megitza to Małgorzata Babiarz - wokalistka, kompozytorka i kontrabasistka. Łączy world music z nowoczesnym brzmieniem jazzu, popu, surf rocka, oraz swingu. Pochodzi z okolicy Zakopanego. W wieku 16 lat sama wyemigrowała do USA, gdzie ożyło jej marzenie o dzieleniu się muzyką, która od zawsze pulsowała w jej góralskich żyłach. Krytycy opisują jej muzykę jako "muzyka na nowe milenium". Doszukują się w niej inspiracji kulturą bałkańską, latynoską, etno-jazzem, popem, reggae, a nawet rockiem. Lecz to nie gatunki muzyczne, a ludzkie życie i uczucia niezmiennie pozostają kompozycyjnym kompasem Megitzy. Dopełnieniem niebanalnego charakteru artystki jest jej kontrabas.

Jesień Oświęcimska 2020 galeriaStrona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)