Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Dzień Kina Polskiego 2021

od: do:

plakat z filmu mistrz, na zdjęciu pięściarz
11 listopada 2021 roku w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury odyły się projekcje filmów w ramach "Dnia Kina Polskiego".

"Czarny Młyn"

Fabuła filmu powstała na motywach jednej z najpopularniejszych książek mistrza polskiej literatury młodzieżowej, Marcina Szczygielskiego. Twórcą filmu jest Mariusz Palej, autor docenionego w Polsce i za granicą „Za niebieskimi drzwiami”.

Iwo i grupa jego przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Życie chłopaka jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela wymaga szczególnej opieki.

Żądnych przygód przyjaciół zaczynają fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria dziwnych zdarzeń.

Odkrywają, że w Młynie żyje tajemnicza siła, która może stanowić ogromne zagrożenie. Aby się jej przeciwstawić, dzieciaki będą musiały trzymać się razem. Nic jednak nie jest w stanie przygotować je na zaskakujący finał walki.

Ważną rolę odegra w nim nie tylko coraz bardziej dojrzały i odpowiedzialny Iwo, wspierany przez Piotrka i Natalkę, między którymi rodzi się uczucie. Niespodziewany wpływ na bieg wydarzeń będzie miała także Mela, której pozorna słabość okaże się niezwykłym darem.

produkcja: Polska 2021
gatunek: przygodowy, młodzieżowy
dozwolony: od 7 lat
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 100 minut
reżyseria: Mariusz Palej
scenariusz: Magdalena Nieć, Katarzyna Stachowicz-Gacek
zdjęcia: Wojciech Węgrzyn
muzyka: Maciek Dobrowolski
obsada: Iwo Wiciński, Pola Galica-Galoch, Oliwia Ogorzelska, Borys Wiciński, Mateusz Winek, Magdalena Nieć, Michał Lupa, Marcin Dorociński, Ireneusz Kozioł, Grażyna Bułka, Maria Ciunelis, Magdalena Różańska, Patrycja Durska, Jacek Joniec, Jagoda Pietruszkówna, Robert Talarczyk, Katarzyna Galica, Michał Rolnicki, Janusz Chabior"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje"

Komedia akcji, inspirowana prawdziwą historią Zdzisława Najmrodzkiego, gwiazdy przestępczego półświatka i legendarnego króla ucieczek, który 29 razy wymknął się organom ścigania PRL. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Brawurowe wyczyny Najmrodzkiego śledziła w latach 70. i 80. cała Polska.

Najmro wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare lub zakazane. Wolność i dobrą zabawę kocha ponad wszystko. Niespodziewanie na jego drodze pojawia się kobieta i szansa na zupełnie nowe życie. Czy zmiana będzie jednak warta poświęceń?

produkcja: Polska 2021
gatunek: komedia, akcja
dozwolony: od 15 lat
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 96 minut
reżyseria: Mateusz Rakowicz
scenariusz: Mateusz Rakowicz, Łukasz M. Maciejewski
zdjęcia: Jacek Podgórski
muzyka: Andrzej Smolik
obsada: Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha, Andrzej Andrzejewski, Dorota Kolak, Olga Bołądź, Masza Wągrocka, Sandra Drzymalska"Mistrz"

Historia legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

Rok 1940. Do nowo utworzonego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz trafił w pierwszym transporcie 14 czerwca 1940 roku Tadeusz "Teddy" Pietrzykowski - przedwojenny mistrz Warszawy w boksie.

Kiedy sprowokowany wygrywa walkę z bezwzględnym kapo, boks staje się nową formą rozrywki funkcjonariuszy obozu a zarazem źródłem hazardu dla niemieckich żołnierzy.

Po każdej wygranej Teddy'ego, wśród polskich więźniów rośnie zarazem nadzieja, że ich oprawcy nie są niepokonani.

produkcja: Polska 2020
gatunek: dramat, biograficzny
dozwolony: od 13 lat
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 91 minut
reżyseria: Maciej Barczewski
scenariusz: Maciej Barczewski
zdjęcia: Witold Płóciennik
muzyka: Bartosz Chajdecki
obsada: Piotr Głowacki, Piotr Witkowski, Rafał Zawierucha, Grzegorz Małecki, Marcin Bosak, Marian Dziędziel, Marcin Czarnik, Jan Szydłowski, Łukasz Szoblik
Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...
styczeń 2023
  P W Ś C P S N
52 1
01 2 3 4 5 6 7 8
02 9 10 11 12 13 14 15
03 16 17 18 19 20 21 22
04 23 24 25 26 27 28 29
05 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)