Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Cztery oblicza malarstwa

od: do:

W dniach od 3 kwietnia do 3 maja 2017 roku (spotkanie przy wystawie 25 kwietnia o godzinie 18:00) w Oświęcimskim Centrum Kultury prezentowana była wystawa malarstwa Antoniego Korycika, Tadeusza Noworyty, Józefa Pawlika i Zbigniewa Zioba z Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury "Grupa na Zamku" pt. "Cztery oblicza malarstwa".

Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury "Grupa na Zamku" istnieje w Oświęcimiu od 32 lat. Skupia artystów z całej Polski, którzy zajmują się również grafiką, witrażem oraz literaturą.

"Cztery oblicza malarstwa" było wystawą czterech artystów odmiennych i jednocześnie bliskich sobie posiadających bogaty dorobek artystyczny.

Antoni Korycik - malarz, rzeźbiarz o znaczącym dorobku artystycznym, czołowy animator i współzałożyciel Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Inicjator i komisarz ogólnopolskich plenerów rzeźbiarskich, których plonem jest unikalna i oryginalna plenerowa galeria rzeźby w Chełmku. Ogromna twórcza i społecznikowska pasja oraz wieloletnia praca została doceniona przez Radę Krajową RSTK w Warszawie. W listopadzie 2005 roku Antoni Korycik został odznaczony srebrnym krzyżem zasługi. Mieszka i tworzy w Chełmku. Jest również członkiem Robotniczego  Stowarzyszenia Twórców Kultury w Chełmku.

Tadeusz Noworyta - nauczyciel zawodu w Szkole Górniczej w Brzeszczach. Absolwent Szkoły Muzycznej w Oświęcimiu w klasie skrzypiec i altówki. Malarstwem sztalugowym zajmuje się od 7 lat. Preferuje tematykę krajobrazu polskiego, martwą naturę i marynistykę. Namalował ponad 200 prac, które prezentowane były na wielu wystawach. Bierze udział w zespołach śpiewaczych i kapelach ludowych.

Józef Pawlik - długoletni pracownik Zakładów Urządzeń Technicznych "Technoskór" w Chełmku, malarz i fotografik. Współtwórca amatorskiego ruchu artystycznego w Chełmku i Oświęcimiu. Twórca urokliwych pejzaży olejnych i akrylowych. Na fotograficznych kliszach uwiecznił pół wieku historii Chełmka. W 2015 roku otrzymał najwyższe odznaczenie w dziedzinie kultury - Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis.

Zbigniew Ziob ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. W latach siedemdziesiątych miał kilka wystaw indywidualnych w Katowicach. Malował dla przyjaciół i znajomych, a kilka jego prac trafiło do Niemiec i Holandii. Po przejściu na emeryturę przeniósł się do Chełmu Śląskiego, gdzie odnalazł piękno przyrody i pokochał malarstwo pejzażowe i rzeźbę. Jest członkiem Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Chełmku, Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury "Grupa na Zamku" oraz Stowarzyszenia Twórców Kultury "In Gremio" w Chrzanowie. Artysta bierze udział w plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego malarstwo jest bardzo różnorodne. Maluje pejzaże, kwiaty, odrealnione postaci, abstrakcje. Jest również kopistą obrazów mistrzów flamandzkich - szczególnie upodobał sobie Rembrandta.


Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

styczeń 2023
  P W Ś C P S N
52 1
01 2 3 4 5 6 7 8
02 9 10 11 12 13 14 15
03 16 17 18 19 20 21 22
04 23 24 25 26 27 28 29
05 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)