Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Bleee... - spektakl z Teatru Baj Pomorski w Toruniu

od: do:

9 października 2016 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Teatr - kombinat zdarzeń, muzyczny spektakl dla dzieci i rodziców inspirowany musicalem Milosa Formana "Hair", w którym nie zabrakło śpiewu, muzyki i tańca, w wykonaniu aktorów Teatru Baj Pomorski w Toruniu, pt. "Bleee..."

Spektakl został zaprezentowany w ramach obchodzonego w 2016 roku w Oświęcimiu Roku Praw Człowieka i Tolerancji."Bleee..." to opowieść o tolerancji i o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy i wartościowy... w rytmie hippisowskich przebojów lat 60.

Motyl ośmielił się stwierdzić, że skoro Królowa Motyli jest zawsze "akurat nieobecna", to zwyczajnie jej nie ma. Zostaje za to skazany na odsiadkę w nieczynnym autobusie na pętli przy ul. Kaczej. Poznaje tam innych więźniów, wyrzuconych przez coś lub kogoś, albo przybyłych i zdecydowanych na więzienie z własnej woli - przez kompleksy i poczucie, że są bezużyteczni. Są tam: pająk bez nóg, osa bez żądła, poczwarka motyla, która wstydzi się wyjść z kokonu, bo uważa, że jest za gruba, dwa brzydko pachnące karaluchy oraz tajemnicza istota o dziwnym imieniu Ble.

Wiktor, Daria, Antonio, Banderas i Mańka mieszkają w hippisowskim busie, jednak nigdzie nim nie jadą. Pomimo, iż są tam za karę, wcale nie chcą się stamtąd ruszać. Są na siebie skazani, ale nie umieją żyć razem, bo nie akceptują samych siebie.

Akceptacji uczy ich dopiero motylek - Paź Królowej. Pokazuje, że każdy z nich ma jakiś talent, że coś znaczy, że coś potrafi, jest wyjątkowy i wartościowy.

tekst: Malina Prześluga
reżyseria: Laura Słabińska
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Piotr Nazaruk
choreografia: Jacek Gębura
wykonawcy: Edyta Łukaszewicz-Lisowska, Krzysztof Grzęda, Grażyna Rutkowska-Kusa, Mariusz Wójtowicz, Marta Parfieniuk-Białowicz, Andrzej Korkuz, Andrzej Słowik
spektakl dla dzieci: 6+
premiera: 20.02.2016
czas trwania: 50 minut
Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...
styczeń 2023
  P W Ś C P S N
52 1
01 2 3 4 5 6 7 8
02 9 10 11 12 13 14 15
03 16 17 18 19 20 21 22
04 23 24 25 26 27 28 29
05 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)