Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Albania - piękna nieznajoma - Spotkanie przy globusie

od: do:

Na zdjęciu mozaika złozona ze zdjęć z Albanii oraz tytuł spotkania

22 kwietnia 2021 roku o godzinie 18:00 odbyło się trzydzieste pierwsze - z cyklu podróżniczych "Spotkań przy globusie" - online, w formie transmisji na Facebooku Oświęcimskiego Centrum Kultury - spotkanie z Andrzejem Pasławskim - pt. "Albania - piękna nieznajoma".

Spotkanie dostępne online na na profilu Facebook.

Opowieścią "Albania - piękna nieznajoma" chcę pokazać Albanię - kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, kraj będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy - jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować.

Albanię przemierzamy wraz z rodziną od lat kilkunastu i tu spełniły się nasze marzenia o ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrodzie. Znajdziemy w niej wszystko - niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki.

Pokażę Albanię tę turystyczną i tę niedostępną. Ponieważ podróżujemy samochodem terenowym, mamy możliwość dotarcia tam, gdzie nie spotkamy przez wiele godzin żywej istoty, gdzie piękno przyrody niezmącone jest obecnością człowieka, a pokonanie 70 kilometrów to czasem dziewięciogodzinne zmagania z terenem.

Jednocześnie zamierzeniem naszym jest udowodnić, iż... nie taki diabeł straszny. To nie dziki kraj, do którego strach wjechać, jest on po prostu w dużej części niedostępny, niezrozumiały dla przeciętnego przybysza, a mity o nim nie znajdują pokrycia w rzeczywistości.

W kraju tym byliśmy ponad dwudziestokrotnie, przemierzyliśmy tam kilkanaście tysięcy kilometrów (kraj powierzchnią zbliżony do województwa mazowieckiego) gładkich, jak stół dróg oraz totalnych bezdroży, spotkaliśmy wielu wspaniałych i życzliwych ludzi, mamy wśród Albańczyków wielu znajomych.

Chcę podzielić się naszymi wrażeniami, emocjami, z pomocą zdjęć i żywego słowa, a swoim doświadczeniem służę "namacalnie", organizując wyprawy do najciekawszych terenów "Wrót Bałkanów", jak zwano dawniej Albanię.

/Andrzej Pasławski/

Andrzej Pasławski - fotograf krakowski, reporter, miłośnik Bałkanów, które ma we krwi i organizmie. Żyłkę wędrownika i pasję do zwiedzania wyniósł z domu rodzinnego. Na swej drodze życiowej spotkał kobietę równie zakręconą i od tego czasu wspólnie podróżowali, fotografowali i dzielili swe pasje. Te geny przekazali swym córkom, które stały się towarzyszkami wszystkich rodzinnych wypraw.

Plonem zamiłowania do podróży i pasji fotografowania są zdjęcia z wojaży, wiele spotkań podróżniczych na ogólnopolskich festiwalach podróżniczych, niezliczona ilość spotkań w placówkach kultury i dydaktycznych, wystawy fotografii.

Więcej informacji o podróżach na stronie www.fotolandia4x4.comlogo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż biletów online (...czytaj więcej...
styczeń 2023
  P W Ś C P S N
52 1
01 2 3 4 5 6 7 8
02 9 10 11 12 13 14 15
03 16 17 18 19 20 21 22
04 23 24 25 26 27 28 29
05 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)