Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

od: do:

13 stycznia 2013 roku po raz dwudziesty pierwszy zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finał poświęcony był ratowaniu życia dzieci i godnej opiece medycznej seniorów.

Oświęcimski sztab - działający w Oświęcimskim Centrum Kultury - zebrał tego dnia 79.745,87zł, obcą walutę wymienialną (dolary, euro, funty), walutę z innych krajów.

W dniu finału ponad 170 wolontariuszy wyruszyło z puszkami na miasto. Była to młodzież z oświęcimskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i wolontariusze indywidualni, którzy kwestowali w różnych rejonach miasta oraz w Brzezince i Grojcu. Do zbiórki włączyli się również - zarejestrowani w oświęcimskim sztabie - uczniowie Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej, WłosienicyGimnazjum Gminnego w Polance Wielkiej Gimnazjum Gminnego nr 2 w Zaborzu. Sztab zasilili wpłatami: Szkoła Podstawowa nr 4 w Oświęcimiu, Przedszkole Samorządowe w Rajsku oraz Centrum Nauki i Biznesu Żak.

W holu Oświęcimskiego Centrum Kultury od godzin porannych działał sklepik WOŚP-u, w którym można było nabyć między innymi losy, które wzięły udział w losowaniu wielkiego orkiestrowego tortu w kształcie serca i wielkiej wędzonej szynki, ufundowanych przez sponsorów. W holu działała również kawiarenka, w której można było zjeść słodkie domowe wypieki oraz zaspokoić pragnienie kawą i herbatą oraz smacznymi sokami, a dzieci mogły fantazyjnie pomalować swoje twarze. Orkiestrze towarzyszyła przez cały dzień grupa paramilitarna ASG, której członkowie uzbrojeni "po zęby" wzbudzali duże zainteresowanie nie tylko dzieci.

W sali widowiskowej Oświęcimskiego Centrum Kultury odbył się koncert zespołów muzycznych, w którym zagrali: Flies (punk/metal), Tajna Lista (blues rock/hard rock/classic rock), Panna Marzena i Bizony (ska), Captain Grave (hardcore) oraz Silesian Sound System (reggae/ragga/hip-hop). Koncert poprowadził charyzmatyczny i legendarny "Dziki", który licytował również przedmioty przekazane przez Fundację WOŚP i osoby prywatne.

O godzinie 20:00, jak w całej Polsce, zaświeciło pełnym blaskiem "Światełko do nieba". Sztuczne ognie przygotowane przez firmę "Surex" z Bielska-Białej olśniły licznie zebranych mieszkańców miasta przed Oświęcimskim Centrum Kultury.

Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz strażnicy miejscy Komendy Straży Miejskiej w Oświęcimiu.

Maszynę do liczenia bilonu użyczył dla sztabu Bank Spółdzielczy w Zatorze.

Organizator Finału w Oświęcimiu - Oświęcimskie Centrum Kultury - składa wszystkim ludziom dobrego serca serdeczne podziękowania.

Finał wsparli:
Fabryka Maszyn i Urządzeń "Omag", Zakład Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Plantpol Zaborze, Cukiernia Alfred Kołaczek, Cukiernia Ksenia Malik i Augustyn Malik, Piekarnia-Cukiernia Robert Tyran, Mięsa i wędliny "Hat-Pol" Babice, Restauracja Meksykańska, Sklep "Grażyna" - biżuteria i zegarki, "Surex" - pokazy pirotechniczne

Darczyńcy:
Lidia Bendzera, Marian Konior, Zakład Karny w Wadowicach

21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2013 galeriaStrona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...
styczeń 2023
  P W Ś C P S N
52 1
01 2 3 4 5 6 7 8
02 9 10 11 12 13 14 15
03 16 17 18 19 20 21 22
04 23 24 25 26 27 28 29
05 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)