Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Nuty Wielkiego Pasterza

od: do:

18 października 2014 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Muzyka - źródło skojarzeń, koncert zespołu "Trebunie Tutki" pt. "Nuty Wielkiego Pasterza".

"Nuty Wielkiego Pasterza" - autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki - są muzycznym wspomnieniem Papieża-Polaka - blisko związanego z górami i ludźmi gór, z emocjami wszystkim towarzyszącymi - zachowującym Go w pamięci – euforią pierwszych miesięcy pontyfikatu, radością osobistych spotkań, ale też żalem i wzruszeniem trudnych doświadczeń.

To nastrojowy program zawierający muzyczne wspomnienia z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski i Jego wizyt na Podhalu, utwory autorskie z płyty "Podniesienie" - dedykowanej Ojcu Świętemu i wręczonej mu podczas specjalnej audiencji, osobiste wspomnienia rodziny Trebuniów-Tutków i fragmenty "Listu artystów do Ojca Świętego", ulubione przez Papieża melodie góralskie oraz utwory z albumu "Pieśni Chwały" zwieńczone charyzmatycznym utworem "Góry Cię chwalą" z płyty z Twinkle Brothers, zawiezionej do Watykanu przez ks. prof. Józefa Tischnera.

"Trebunie-Tutki" to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.

Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania - Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy nową muzykę góralską - rozwijając z zespołem i wzbogacając rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje - kreując oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi artystami, m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna", a także z polskimi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora". Grupa nie stroni także od innych form wyrazu artystycznego - na festiwal Kraków 2000 Krzysztof Trebunia-Tutka napisał scenariusz spektaklu „Góralskie Bronowice", którego premiera odbyła się w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie z udziałem aktorów Teatru Witkacego, chóru i tancerzy zespołu Skalni oraz orkiestry kameralnej Simfonietta Cracovia.

"Trebunie-Tutki" są laureatem wielu prestiżowych muzycznych nagród, które otrzymali w Polsce i poza jej granicami.

skład zespołu:
Krzysztof Trebunia-Tutka - prowadzenie koncertu, skrzypce, koza podhalańska, róg, piszczałki, fujary, śpiew
Anna Trebunia-Wyrostek - basy podhalańskie, śpiew
Jan Trebunia-Tutka - altówka, śpiew
Andrzej Polak - skrzypce, śpiew
Kuba "Bobass" Wilk - gitara basowa
Leszek Szczerba - saksofony

Nuty Wielkiego Pasterza galeria Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...
luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)