Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Jeszcze Polska Muzyka - koncert finałowy

od: do:

27 listopada 2016 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Kultura 50/50, koncert finałowy VII edycji cyklu pn. "Jeszcze Polska Muzyka" w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej w Krakowie pod dyrekcją Petera Valentovica, z udziałem solisty Janusza Wawrowskiego (skrzypce). Organizatorami koncertu byli Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena w Krakowie i Oświęcimskie Centrum Kultury. Koncert poprowadził Dariusz Stańczuk.

"Jeszcze Polska Muzyka" to doskonale dobrany repertuar promujący zapomnianą muzykę polską w kontekście najwybitniejszych dzieł światowych. To również promocja małopolskich artystów oraz solistów a także koncertującej w największych salach Europy Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

program koncertu:
Feliks Nowowiejski - Uwertura Swaty polskie op. 6 na orkiestrę symfoniczną
Max Bruch - Fantazja Szkocka Es-dur op. 46 na skrzypce i orkiestrę symfoniczną
Antonín Dvořák - IX Symfonia e-moll op. 95

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej to niezwykle utytułowany, tworzony przez pasjonatów – najwybitniejszych studentów i absolwentów europejskich wyższych szkół muzycznych – najmłodszy zespół symfoniczny w Polsce. Działalność rozpoczęli w 2003 roku, a dwa lata później, za sprawą Elżbiety Pendereckiej, wystąpili podczas IX Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, gromadząc wyśmienite recenzje oraz otrzymując wiele zaproszeń do udziału w prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą. Orkiestra nagrała dotychczas szesnaście płyt i z równie wielkim sukcesem, jak po partytury muzyki wysokiej, sięga po klasykę muzyki rozrywkowej czy filmowej. Wysoką klasę Orkiestry Akademii Beethovenowskiej potwierdza również współpraca z największymi autorytetami sztuki dyrygenckiej, kompozytorami i solistami, wśród których znaleźli się m.in.: Krzysztof Penderecki, Wolfgang Seeliger, Cristiano Vasquez, Małgorzata Walewska, Konstantin Scherbakov.


Jesień, zima i wiosna w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza od września 2020 roku na przeniesione wydarzenia artystyczne oraz nowe wydarzenia - koncerty, spektakle i programy kabaretowe. Prezentujemy wybrane imprezy zaplanowane od września do kwietnia przyszłego roku w aktualnych terminach . Oświęcimskie...czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2020
  P W Ś C P S N
36 1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)