Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Jesień, zima i wiosna w Oświęcimskim Centrum Kultury

od: do:

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza od września 2020 roku na przeniesione wydarzenia artystyczne oraz nowe wydarzenia - koncerty, spektakle i programy kabaretowe. Prezentujemy wybrane imprezy zaplanowane od września do kwietnia przyszłego roku w aktualnych terminach.

Oświęcimskie Centrum Kultury, mając na względzie obostrzenia sanitarne, będzie stopniowo uruchamiać sprzedaż biletów na zaplanowane wydarzenia, na które będą jeszcze dostępne miejsca.

Przypominamy, że przebywając w Oświęcimskim Centrum Kultury należy zasłaniać usta i nos maseczką, zachowywać wymagany przepisami prawa bezpieczny dystans, a wchodząc do budynku zdezynfekować ręce.

Oświęcimskie Centrum Kultury jest dostępne dla uczestników zajęć w godzinach prób, widzów Naszego Kina w godzinach seansów, uczestników zaplanowanych imprez, osób załatwiających sprawy w kasie oraz odwiedzających galerię "Tyle światów" w godzinach 16:00-19:00.

Kasa jest czynna na godzinę przed pierwszym seansem w kinie - do rozpoczęcia ostatniego seansu oraz na godzinę przed rozpoczęciem biletowanej imprezy. Repertuar kina link.

Przed wizytą w Oświęcimskim Centrum Kultury prosimy o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa.


Procedury bezpieczeństwa w OCK na czas epidemii Covid-19.


WYDARZENIA - AKTUALNE TERMINY

Nowa propozycja | KONCERT PRZENIESIONY NA INNY TERMIN
26 października, w ramach projektu Dom otwarty odbędzie się, z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w Roku św. Jana Pawła II w Oświęcimiu, wyjątkowy w swojej atmosferze i wymowie koncert łączący muzykę (między innymi Jana Sebastiana Bacha, Charlesa Gounoda, Antonio Vivaldiego, Césara Francka) z poezją, między innymi Karola Wojtyły i ks. Jana Twardowskiego - pt. "Pamięć i tożsamość", w wykonaniu Katarzyny Guran - sopran, Joanny Błażej-Łukasik - fortepian, Marty Rychlik-Stanuli - skrzypce, Pawła Łukasika - altówka i Artura Łukasika - kontrabas. Tematem przewodnim koncertu są istotne, chronologicznie następujące po sobie, wybrane punkty zwrotne i hasła w pontyfikacie św. Jana Pawła II - Od "Habemus Papam", poprzez "Totuus TUUS", 13 maja 1981 roku, "Miłość i odpowiedzialność", "Pamięć i tożsamość", po tęsknotę za Polską.

Nowa propozycja | bilety w sprzedaży
7 listopada
wystąpi Kabaret Skeczów Męczących, w premierowym programie, pt. "Najśmieszniejszy" będącym spotkaniem z zupełnie nowymi postaciami wprost z doskonale znanego i uwielbianego przez widzów świata humoru KSM. Premierowe wcielenia Jarka, Marcina, Karola i Michała przeniosą do historii pozornie absurdalnych i niemożliwych, a tak naprawdę opowiadających o codzienności pełnej odniesień do bieżących wydarzeń z kraju i ze świata.

Impreza przeniesiona | rezerwacja i sprzedaż biletów wstrzymana
14 listopada
ponownie - po czterech latach - do Oświęcimia powróci projekt "Queen symfonicznie", którego dotychczasowy repertuar nabiera nowych barw dzięki rozbudowanym aranżacjom. W sezonie 2019/2020 zespół ponownie planuje nowości w liście utworów. Niezwykłe koncerty pt. "Muzyka zespołu Queen symfonicznie" łączące nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 7 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. To absolutny fenomen - zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 200 dotychczasowych koncertach pojawiło się około 150 000 widzów.

Impreza przeniesiona | rezerwacja i sprzedaż biletów wstrzymana
22 listopada
pojawi się znany, popularny i lubiany Kabaret Hrabi, z gościnnym udziałem Czesława Jakubca, w premierowym programie pt. "Ariaci". Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl "Ariaci", będzie można... mieć to z głowy. Hrabi i Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna.

Impreza przeniesiona | rezerwacja i sprzedaż biletów wstrzymana
12 grudnia
z najnowszym programem pt. "Tu i teraz!" pojawi się Kabaret Smile. W nowej odsłonie, tradycyjnie z wyjątkową dawką humoru. Nowe skecze i... interakcja z publicznością. Każdy ich występ jest szczególny, wyjątkowy i niepowtarzalny. To trzeba zobaczyć, to trzeba przeżyć.

Impreza przeniesiona | rezerwacja i sprzedaż biletów w OCK wstrzymana
12 lutego
odbędzie się "Koncert Wiedeński" - programowo nawiązujący do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu. Zabrzmią przeboje króla walca - Johanna Straussa, popisowe arie z najsłynniejszych operetek - "Zemsta nietoperza", "Księżniczka czardasza", "Wesoła wdówka", "Baron cygański" i "Kraina uśmiechu" oraz, między innymi walc "Nad pięknym modrym Dunajem", aria Barinkaya "Wielka sława to żart", duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa", polka "Tritsch-Tratsch" i słynny "Marsz Radeckiego". W koncercie wezmą udział soliści operowi, którym będzie towarzyszył Kameralny Zespół Straussowski.

Impreza przeniesiona | rezerwacja i sprzedaż biletów wstrzymana
14 lutego
odbędzie się spektakl komediowy w wykonaniu Mileny Staszuk, Jarosława Boberka, Michała Koterskiego, Radosława Pazury, Maurycego Popiela, pt. "Wąsik". Wąsik, ach, ten wąsik... Potrafi sporo namieszać! Nie tylko wywoła dodatkowy stres w oczekiwaniu na przyszłego teścia, ale też sprowokuje wiele komicznych sytuacji. A co najważniejsze – pomoże głównemu bohaterowi stać się mężczyzną! A o co chodzi z tym wąsikiem – dowiecie się, oglądając ten przezabawny spektakl.

Impreza przeniesiona | rezerwacja i sprzedaż biletów wstrzymana
19 lutego
odbędzie się "2. Gala Stand up w Oświęcimiu", w której wezmą udział: Błażej Krajewski, Wiolka Walaszczyk, Jacek Stramik, Tomek Kołecki i Darek Gadowski. Wyjątkowo śmieszne show, spora dawka czarnego humoru i niebanalnych żartów... Tylko dla widzów dorosłych!!!

Impreza przeniesiona | bilety w sprzedaży poza OCK
28 lutego
w spektaklu komediowym, w wykonaniu Jowity Budnik, Katarzyny Herman/Katarzyny Ankudowicz/Małgorzaty Rudzkiej, Karoliny Sawki, Artura Barcisia/Andrzeja Zielińskiego, Rafała Królikowskiego i Zdzisława Wardejna, pt. "Nerwica natręctw"... w poczekalni u genialnego psychiatry spotka się kilkoro pacjentów. Są to osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Touretta), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palialia), niemożność stanięcia na linii, czy tytułowa nerwica natręctw. A gdy z powodu niekończącej się absencji lekarza pacjenci zaczynają się leczyć sami, zapowiada się prawdziwa jazda... Będzie zabawnie!

Impreza przeniesiona | rezerwacja i sprzedaż biletów wstrzymana
14 marca
- w koncercie Stanisławy Celińskiej z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko pt. "Atrament z nutą maliny" - posłuchać będzie można utworów z dwóch najbardziej znanych płyt artystki - "Atramentowa" (podwójna Platynowa Płyta) i "Malinowa" (Fryderyk 2019 w kategorii Album Roku - Muzyka Poetycka) - piosenek do tekstów Wojciecha Młynarskiego, Doroty Czupkiewicz, Marcina Sosnowskiego jak i autorskie kompozycje Stanisławy Celińskiej, których twórcą muzyki i aranżacji jest Maciej Muraszko.

Impreza przeniesiona | bilety w sprzedaży poza OCK
21 marca
wystąpi wokalista, kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista - Sławek Uniatowski - z koncertem pt. "The Best of II. Ciechowski, Wodecki, Sinatra, Zaucha". Po gorąco przyjętej trasie "The Best Of" - przed nami druga odsłona koncertów Sławka Uniatowskiego z utworami jego największych, muzycznych idoli! Ciechowski, Wodecki, Sinatra, Zaucha. Podczas koncertu nie zabraknie największych utworów z płyty "Methamorphosis", a także muzycznych zapowiedzi z nadchodzącego albumu "Wielki Błękit", którego premiera zaplanowana jest na grudzień 2020 roku.

Impreza przeniesiona | bilety w sprzedaży poza OCK
8 kwietnia wystąpi Paweł Domagała z zespołem, podczas koncertu pt. "Wracaj Tour", promując najnowszą płytę "Wracaj". Płyta "Wracaj" to powrót do prostoty, do muzycznych pomysłów sprzed lat i... sporo folku. Powrót do wszystkiego, co jest warte powrotu, do pierwszych dojrzałych uczuć, do młodzieńczej, bezczelnej odwagi... Podczas koncertu nie zabraknie również piosenek z płyt "1984" i "Opowiem Ci o mnie".

Impreza przeniesiona | bilety w sprzedaży poza OCK
11 kwietnia listopada wybierzemy się w niezwykłą muzyczną podróż w świat ulubionych bajek. Bohaterowie zejdą z ekranu, by podzielić się najpiękniejszymi i najbardziej znanymi utworami podczas koncertu pt. "Muzyczne show. Bajki świata". Poczynając od Stumilowego Lasu, który zwiedzimy w towarzystwie Kubusia Puchatka, wpłyniemy na wielkie wody południowego Pacyfiku pod przywództwem legendarnej Vaiany, by przez chwilę zanurkować z Małą Syrenką w niezmierzonych, morskich głębinach. Następnie wskakując na latający dywan wraz z Aladynem dolecimy, aż do indiańskiej wioski Pocahontas. Nagle Zaplątani na lianie z Tarzanem wylądujemy na gorącej Sawannie gdzie panuje słynny Król Lew, by potem ochłodzić się w mroźniej Krainie Lodu...

Impreza przeniesiona | bilety w sprzedaży poza OCK
17 kwietnia
odbędzie się astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, oparty na filmie Paola Genovesego, w wykonaniu Olgi Bołądź, Katarzyny Kwiatkowskiej, Anity Sokołowskiej, Szymona Bobrowskiego, Marcina Perchucia/Piotra Grabowskiego, Bartłomieja Topy/Przemysława Sadowskiego, Wojciecha Zielińskiego, pt. "Dobrze się kłamie". Kto spośród przyjaciół coś ukrywa? Kto ma na koncie poważne kłamstwa, a kto tylko nieco ściemnia? Odpowiedzi ma dostarczyć niebezpieczna gra... Każdy, kto siedzi przy stole, ma podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu.

Impreza przeniesiona | rezerwacja i sprzedaż biletów w OCK wstrzymana
24 kwietnia Michał Bajor
zaprezentuje nowy program koncertowy oparty na premierowym wydawnictwie płytowym "Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie", które ukazało się jesienią 2019 roku. Na płycie znalazły się jego ulubione piosenki włoskie i francuskie - od przejmującej "Je sui malade" Dalidy, przez kolorowe "Couleur cafe" Gainsburga, czy roztańczone "Quando, quando", aż po dramatyczny "Hymn miłości" Piaf. Dla miłośników talentu Michała Bajora i sympatyków włoskich oraz francuskich przebojów to będzie niezapomniany koncert!

Impreza przeniesiona | rezerwacja i sprzedaż biletów wstrzymana
25 września
powitamy Kabaret Moralnego Niepokoju, w premierowym programie, pt. "Tego jeszcze nie grali", w którym nie ma zbyt wiele polityki, bo na świecie dzieje się zbyt dużo, żeby zajmować się tylko nią, zresztą ile można? Zgodnie z tytułem wszystkie skecze są premierowe, nieznane z internetu czy telewizji, a nawet ciut więcej - eksploatujące nowe formy, z których KMN wcześniej nie korzystał. Widz spotka się z tematami, które dręczą nas wszystkich - jak wyjechać z rodziną na zagraniczne wakacje i nie zwariować próbując wybrać restaurację na obiad, jak za pomocą sąsiada ratować syna przed niechybną pałą z matematyki, co zrobić z panią, która tylko przychodzi sprzątać, ale z czasem przejmuje we władanie cały dom razem z domownikami. Fajnie jest sobie uświadomić, że inni mają tak samo. To naprawdę pomaga, czasem bardziej niż śmiech.


24.10 godz. 17:00 "Wąsik" – spektakl komediowy w wykonaniu Mileny Staszuk, Jarosława Boberka, Michała Koterskiego, Radosława Pazury, Maurycego Popiela SPEKTAKL  PRZENIESIONY NA 14.02

25.10 godz. 18:00 "Atrament z nutą maliny" - koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko | koncert przeniesiony z 18.04 KONCERT PRZENIESIONY NA 14.03

26.10 godz. 18:00 "Pamięć i tożsamość" - koncert z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w Roku św. Jana Pawła II w Oświęcimiu, w wykonaniu Katarzyny Guran - sopran, Joanny Błażej-Łukasik - fortepian, Marty Rychlik-Stanuli - skrzypce, Pawła Łukasika - altówka i Artura Łukasika - kontrabas, w ramach projektu Dom otwarty KONCERT PRZENIESIONY NA INNY TERMIN

7.11 godz. 17:00 "Najśmieszniejszy" - program Kabaretu Skeczów Męczących

8.11 godz. 17:00 "Muzyczne show. Bajki świata" - KONCERT PRZENIESIONY NA 11.04

14.11 godz. 19:00 "Muzyka zespołu Queen symfonicznie" - koncert w wykonaniu chóru i orkiestry "Alla Vienna" | koncert przeniesiony z 29.03

22.11 godz. 17:00 "Ariaci" - premierowy program Kabaretu Hrabi | program przeniesiony z 23.05

12.12 godz. 17:00 ZMIANA GODZINY na 20:30 "Tu i teraz!" - program Kabaretu Smile | program przeniesiony z 14.03

12.02 godz. 18:30 "Koncert Wiedeński" - przeboje Straussa, arie i duety z operetek wiedeńskich w wykonaniu solistów oraz Kameralnego Zespołu Straussowskiego | koncert przeniesiony z 24.04

14.02 godz. 17:00 "Wąsik" – spektakl komediowy w wykonaniu Mileny Staszuk, Jarosława Boberka, Michała Koterskiego, Radosława Pazury, Maurycego Popiela | spektakl przeniesiony z 24.10
19.02 godz. 19:00 "2. Gala Stand up w Oświęcimiu" - wykonawcy: Błażej Krajewski, Wiolka Walaszczyk, Jacek Stramik, Tomek Kołecki i Darek Gadowski | program przeniesiony z 20.03

28.02 godz. 16:00, 19:30 "Nerwica natręctw" - spektakl komediowy w wykonaniu Jowity Budnik, Katarzyny Herman/Katarzyny Ankudowicz/Małgorzaty Rudzkiej, Karoliny Sawki, Artura Barcisia/Andrzeja Zielińskiego, Rafała Królikowskiego i Zdzisława Wardejna | spektakl przeniesiony z 15.03/7.09 - bilety z wcześniejszych terminów: godz. 16:00/17:30 obowiązują na godz. 16:00, bilety z godz. 18:30/20:00 obowiązują na godz. 19:00

14.03 godz. 18:00 "Atrament z nutą maliny" - koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko | koncert przeniesiony z 18.04/25.10

21.03 godz. 19:00 "The Best of II. Ciechowski, Wodecki, Sinatra, Zaucha" - koncert Sławka Uniatowskiego | koncert przeniesiony z 4.11

8.04 godz. 19:00 "Wracaj Tour" - koncert Pawła Domagały | koncert przeniesiony z 15.11

11.04 godz. 17:00 "Muzyczne show. Bajki świata" - koncert | koncert przeniesiony z 8.11

17.04 godz. 16:00, 18:30 "Dobrze się kłamie" - spektakl komediowy w wykonaniu Olgi Bołądź, Katarzyny Kwiatkowskiej, Anity Sokołowskiej, Szymona Bobrowskiego, Marcina Perchucia/Piotra Grabowskiego, Bartłomieja Topy/Przemysława Sadowskiego, Wojciecha Zielińskiego | spektakl przeniesiony z 18.10

24.04 godz. 18:00 "Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie" - koncert Michała Bajora | koncert przeniesiony z 26.04/6.12

25.09 godz. ........ "Tego jeszcze nie grali" - program Kabaretu Moralnego Niepokoju | program przeniesiony z 10.10


Za ewentualne zmiany przepraszamy i prosimy o śledzenie wydarzeń na naszej stronie oraz w Głosie Ziemi Oświęcimskiej.


Jesień, zima i wiosna w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza od września 2020 roku na przeniesione wydarzenia artystyczne oraz nowe wydarzenia - koncerty, spektakle i programy kabaretowe. Prezentujemy wybrane imprezy zaplanowane od września do kwietnia przyszłego roku w aktualnych terminach . Oświęcimskie...czytaj więcej...

dzisiaj

październik 2020
  P W Ś C P S N
40 1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)