Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Jak wam się podoba - retransmisja z National Theatre

od: do:

28 października 2016 roku w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury odbyła się - w Roku Szekspirowskim - w 400. rocznicę śmierci Williama Szekspira - w ramach IV Tygla Teatralnego - retransmisja spektaklu z National Theatre w Londynie, z cyklu National Theatre Live, pt. "Jak wam się podoba" w reżyserii Polly Findlay z Rosalie Craig w roli Rozalindy.

"Jak wam się podoba" jest może najbardziej romantyczną z komedii Szekspira - nazywana bywa komedią sielankową. Opowiada o miłości w różnych jej aspektach i konfiguracjach, ale przede wszystkim o dojrzewaniu do miłości. Konflikt między książętami - który zmusza wygnańców z miasta opanowanego przez tyrana do wyniesienia się do lasu - powoduje, że wszystko wydaje się nierzeczywiste. Zmianie ulegają stosunki międzyludzkie, a wolność otwiera ludziom usta i serca. Bohaterowie mieszkają w Lesie Ardeńskim, na granicy Francji i Flandrii, który tu staje się idyllicznym miejscem, gdzie arystokraci mieszają się z pasterzami, a wszystkie problemy dobrze się kończą.

Tyran książę Fryderyk odbiera tron bratu, który musi udać się na wygnanie do lasu. Rządy Fryderyka i jego bezwzględność zmuszają coraz to nowych arystokratów, którzy nie mogą się z tym pogodzić, do ucieczki z miasta. Również córka księcia Celia oraz Rozalinda - córka wygnanego władcy - która do tej pory mogła przebywać na dworze, nie może znieść tyranii. Uciekają do Lasu Ardeńskiego w przebraniach, co rozpoczyna serię zabawnych pomyłek i komplikacji.

Mimo, że Szekspir był mocno krytykowany za tę komedię za schlebianie gustom publiczności, to sztuka ta pozostaje jedną z najpopularniejszych i jest często wystawiana na scenach całego świata.

wersja językowa: napisy
czas trwania: 190 minut z przerwą
fot. Johan Persson


Na ilustracji talia kart w ręku gracza i i nformacje o zajęciach onlineBrydż dla początkujących online Uczniowski Klub Sportowy "Jocker Oświęcim" , którego spotkania brydżowe odbywały się w czwartkowe popołudnia w Oświęcimskim Centrum Kultury zaprasza do aktywności proponując zajęcia brydżowe online dla początkujących . chciałbyś poznać zasady gry w brydża? nie wiesz na czym...czytaj więcej...

dzisiaj

luty 2021
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5 6 7
06 8 9 10 11 12 13 14
07 15 16 17 18 19 20 21
08 22 23 24 25 26 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)